Domácí dort jako od cukráře

modelovací pomůcky

Upéci nádherný dort, se kterým by se mohla pochlubit i renomovaná cukrářka není tak těžké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Na rozdíl od mnoha dortů, které vám udělají na zakázku, bude ten váš nejenom krásně vypadající, ale i opravdu chutný. Tedy přesněji řečeno, bude chutnat tak, jak si představujete. Stejně jako při každé manuální činnosti si lze i pečení dortu usnadnit mnoha způsoby, ale tak, aby netrpěla kvalita. Se zdobením dortu vám pomohou modelovací pomůcky.

modelovací pomůckyLze samozřejmě koupit dortový korpus, potahovací hmotu i jednotlivé ozdobné prvky. Tím se ale připravíte o radost z pečení opravdu domácího dortu. Pokud chcete, aby dost nejenom krásně vypadal, ale byl i opravdu chutný, zkuste vyměnit potahovací hmotu třeba za pravý marcipán. Buď si ho můžete připravit doma, nebo koupit ve specializovaném obchodě. Za kvalitu si sice budete muset připlatit, ale to se v každém případě na struktuře i chuti dortu pozná. Pravý marcipán je sice opravdu lahodný, práce s ním je ale o poznání těžší než z cukrářskou potahovací hmotou, případně domácí potahovací hmotou vyrobených s marsh mellow bonbónů. Fondán je tedy vhodnější k modelování ozdob, květů, lístků a podobně. Pozor, ještě jedna věc může začínající cukráře překvapit. Marcipán je poměrně těžký a proto je vhodné do dortu použít hutnější máslový krém, případně jeho odlehčenější pudinkovou variantu.

Také jste obdivovali dort zdobený květy, které na první a mnohdy i na druhý pohled vypadaly jako živé? S několika profi cukrářskými pomůckami, trochou trpělivosti a hravosti, si takové květy snadno vyrobíte i doma. Strukturu jednotlivé okvětní lístky získají díky malým mističkám, otiskovacím podložkám a dalším typům formovačů květů. Můžete tak z tenké placičky fondánu tvořit několik okvětních lístků najednou nebo každý jednotlivý okvětní lístek. Důležité je, aby byl konec okvětního lístku dostatečně slabý. K tomu vám pomůže kostice ve tvaru malé kuličky. Jednotlivé lístky nebo vrstvy květu dobře spojí obyčejná voda. K tomu, aby byl efekt dokonalý, potřebujete ještě barevné pestíky. Jako střed květu lze použít i malé kulaté lízátko.

Všechny potřeby pro pečení dortů, včetně zdobiček, formovačů květů, kostic, vypichovačů a dalších modelovacích pomůcek, i již připravených potahovacích hmot najdete ve specializovaném internetovém obchodě Svět cukrářů. Teď už stačí pustit se s chutí do pečení.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*