Co takhle dovolená v karavanu?

karavan

Občas musím pracovně do Českých Budějovic i na jiná místa u nás a musím uznat, že je u nás opravdu hezky. I když samozřejmě vím, že i dovolená u moře má něco do sebe, je zde prostě stále co objevovat.  Řešíme to tak, že jeden týden pravidelně trávíme v Česku a jeden týden u moře, většinou v Chorvatsku, ale taky v Bulharsku nebo Španělsku.

karavanZjistili jsme, že ceny za ubytování jsou srovnatelné, někdy dokonce vyšší v penzionech, hotelech a chatách v Česku. Jediným rozdílem tak bývá cena dopravy. Protože většinou cestujeme dvě až tři rodiny, aby dovolená byla zábavnější pro děti i pro dospělé, zvolili jsme letos dovolenou v karavanu. Protože obytný vůz v naší partě nikdo nevlastní, byla jedinou možností půjčovna karavanů. Ta myšlenka jízdy a spaní v obytném autě děti hned nadchla. A nakonec musím říct, že spokojení jsme všichni.

Pokud si vyberete správný karavan a dobré podmínky pronájmu, užijete si volnosti cestování a hledání ubytování vás nebude omezovat.

Sice karavany v Česku nejsou tak oblíbené jako třeba v Anglii nebo Holandsku, ale i v Česku už najdeme poměrně dost kempů, kde není problém připojit karavan do elektrické sítě, zajistit vodu i odpady. A vyjde to o dost levněji, než platit ubytování v penzionech v turisticky zajímavých lokalitách, jako jsou třeba už zmíněné jižní Čechy. A možná se tomu budete divit, ale komfort bydlení je podobný. Nechybí plně funkční koupelna, ani kuchyňka.

Abyste se vyhnuli případným komplikacím, vybírejte raději mezi karavany známých značek, jako jsou Knaus, Weinsberg, Wilk, Carado, T@B, Fendt, Hobby a Kabe. Karavany různých velikostí, určené pro 3 až 4, 5 či 6 osob, karavany různě vybavené najdete ve specializovaném obchodě a půjčovně Hykro. K zvolenému modelu karavanu či přívěsu si můžete vybrat z celé řady dalšího příslušenství. Pokud si karavan půjčíte na týden či déle, dostanete lepší cenu pronájmu. Ceník i jednotlivé modely karavanů a přívěsů si můžete prohlédnout na stránkách www.hykro.cz.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*