Jaký vybrat typ stínící techniky?

venkovni-rolety

Možná také zrovna řešíte problém zastínění. Ano, zimní období je ta správná doba, kdy má většina výrobců volné výrobní kapacity a možná se vám podaří vykomunikovat také nějaká ta sleva. Rozhodně ale není pravda, že rolety, zejména ty venkovní, využijete jen v letním období. Na druhou stranu i léta už u nás bývají čím dál tropičtějšího charakteru, takže rolety ne nevýznamně podporují tepelnou pohodu v interiéru. V zimě pak eliminují tepelné ztráty, které jsou v důsledku dveřních a okenních otvorů samozřejmě nezanedbatelné. Pojďme si tedy představit základní druhy rolet.

venkovni-roletyV prvé řadě je dobré s venkovním roletovým systémem počítat pokud možno hned v projektu novostavby. Pak totiž nebudete složitě řešit motorový pohon. Motorizované předokenní rolety mají mnoho výhod a na změnu počasí můžete reagovat opravdu bleskurychle, dokonce i s využitím dálkového ovladače.

Motorizované předokenní rolety doporučujeme i uživatelům, kteří bydlí v přízemí a je pro ně důležitý pocit bezpečí. Pohon s vhodným příslušenstvím je totiž významnou překážkou násilného otevření rolety.

Venkovní rolety ale samozřejmě můžete instalovat i do stávajících objektů. Manuální otvírání a zavírání nepotřebuje předpřípravu vedení elektrické energie a podobně a vyjde samozřejmě také levněji. Na funkci rolety se vůbec nic nemění. I s tímto systémem roleta plní funkci nejen klimatické pohody v bytě či domě, ale v neposlední řadě musíme vyzdvihnout také bezpečnostní hledisko. Zejména, pokud bydlíte v nižších patrech se další ochrana proti nenechavým prstíkům zlodějů rozhodně neztratí. Nezapomeňte instalaci rolet nahlásit také na své pojišťovně. Většina z nich už dává pojištěným různé slevy a benefity za nadstandardní zabezpečení objektu podobně jako v případě instalace bezpečnostních kamerových systémů, zabezpečovacích systémů, bezpečnostních zámků a podobně.

Kde nakupovat?

Nás zaujala nabídka společnosti 3 mont, která nabízí venkovní rolety i žaluzie, ale také markýzy a další produkty. Vše tedy zařídíte „pod jednou střechou“.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*