Čas na novou koupelnu

mramorová vana

Doma je vždy co zlepšovat. Vyšší nároky jsou kladeny samozřejmě i na koupelnu, a proto je třeba čas od času uvažovat o její rekonstrukci. Inspirovat se můžete novými trendy, materiály i stavebními postupy.

mramorová vanaAť už se rozhodnete pro koupelnu v jakémkoliv designu, měla by být především vysoce funkční a využívat maximálně dispozice daného prostoru. Tím co dělá koupelnu koupelnou je vana, případně sprchový kout. Na výběr jsou vany od mnoha renomovaných tuzemských a zahraničních výrobců. Liší se nejenom tvarem, rozměry, ale také materiálem. V současné době jsou nejpopulárnější vany akrylátové. Jsou lehké, ale odolné, nestudí a jejich cena není vysoká. Jsou to zkrátka vany do každé koupelny.

Alternativou k nim jsou solidní vany ocelové případně designové vany z litého mramoru. Tvrdost, odolnost a přitom sametový vzhled je dán povrchovou úpravou. Takovéto vany se hodí do prostornějších koupelen. Volně stojící vana je solitérem vyvolávajícím luxusní dojem z koupelny.

Jak na malou koupelnu?

I malou koupelnu si ale můžete zařídit tak, abyste se v ní cítili opravdu dobře. Prostor lze opticky zvětšit použitím světlých barev a lesklých povrchů, zrcadla a obkladů menších formátů. Velmi elegantním řešením jsou i niky zapuštěné do zdi.

K malé koupelně se hodí spíše sprchový kout nežli vana. Na výrobu sprchových vaniček se používají stejné materiály jako pro výrobu van. Sprchové vaničky mohou být čtvercové, obdélníkové či s jednou oblou stranou. V případě sprchových koutů se ale vyplatí možná ještě víc připlatit si za kvalitu. Ty nejlevnější sprchové kouty, které koupíte v nejrůznějších hypermarketech a hobymarketech, vám pravděpodobně dlouho dělat radost nebudou. Největším problémem bývají netěsnící dvířka a špatná pojezdová kolečka panelů. Pokud trváte na vaně i v malé koupelně, můžete zvolit menší vanu, která slouží zároveň i ke sprchování.

Celkový vzhled koupelny lze doladit nejenom nožičkami madly a podhlavníky k vanám, ale především vhodně zvolenými vodovodními bateriemi.

Kde nakoupit?

Pokud sháníte kvalitní vanu, sprchový kout, vodovodní baterie, koupelnový nábytek či doplňky za přijatelnou cenu podívejte se na sortiment specializovaného internetového obchodu M & K, stavební servis, který není na českém trhu žádným nováčkem.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*