Posečeno bez práce

Honda Miimo

Někdo si u sekání trávy odpočine, protáhne svaly ztuhlé při mnohahodinovém sezení v kanceláři. Mnoho lidí, by si ale pravidelné sekání trávy rádo odpustilo. Když je teplo a slunečno a občas zaprší , je totiž nutné posekat trávu i dvakrát za týden, pokud chceme docílit hustého a krátce střiženého trávníku. Kvalitní sekačka práci usnadní, ještě lepší jsou ale robotické sekačky, které práci zvládnou za vás. Pokud máte obrovský pozemek, asi vás zklameme, budete nejspíš muset zůstat věrní zahradnímu traktůrku. Pro velké plochy robotické sekačky určené nejsou, okolí domu a menší zahradu ale posekají dokonale.

U robotické sekačky je důležitý její výkon, výdrž i kvalita sečení. Trávník by měl být posekaný pravidelně a neměla by na něm zůstat žádná místa s dlouhým pažitem.

Robotické sekačky Honda Miimo

Honda MiimoRobotické sekačky Honda Miimo vynikají výkonnými bateriemi, které umožní až 90ti minutové sečení bez přestávky. Jedná se o silné, rychlé a výkonné stroje s tichým provozem. Model s označením 300 je určen pro menší zahrady s plochou do 2.200m2, verze 500 pak pro zahrady s plochou do zhruba 3.000m2. Robotická sekačka Honda Miimo může pracovat ve dne i v noci, za každého počasí. Je odolná proti nepříznivými klimatickým podmínkám, vodě i větru. Sekání s ní je velmi snadné, po práci si sekačka sama dojede do doku a nabije se.

Pokud vaše zahrada na začátku sezóny vypadá jako prales s hustou přerostlou trávou, doporučujeme zkrotit nepoddajný porost nejprve klasickou výkonnou sekačkou nebo křovinořezem. Na další pravidelné sečení pak už můžete bez obav používat sekačku robotickou. Posekaná tráva zůstává na zemi jako jemný mulč.

Důležitou roli při výběru optimální sekačky hraje i její životnost. Vysoká životnost sekačky Honda Miimo je podpořena výběrem kvalitních materiálů i zpracováním. Při kontaktu nožů s kamenem či jinou tvrdou překážkou, se nože ohnou a vrátí zpět. Nedojde k jejich zlomení.

Nemusíte se bát ani toho, že by sekačka zranila děti či domácí zvířata. Aby se zabránilo úrazům končetin, končí nůž sekačky daleko od konce plastového těla. Její provoz je zcela bezpečný, protože se sekačka při jakémkoliv vnějším kontaktu nebo nadzvednutí zastaví a přestane se pohybovat také nůž.

Dokonale posekáno

Jestli se bojíte, že po „řádění“ robotické sekačky zůstane ne vaší zahradě spoušť v podobě posekaných květinek, bylinek či zasazených sazenic, nemusíte mít strach. Nic takového se nestane. Automatická sekačka seče pouze na určeném prostoru ohraničeném drátkem skrytým pod travním drnem. Drátek je tedy instalován kolem plotu a hranic pozemku, kolem cestiček, záhonků a jezírek.  Dokonalého sečení lze dosáhnout rozvržením zahrady  do několika zón podle aktuálních dispozic. Sekačka se pak stará o každou zónu zvlášť. Díky naprogramovanému cyklu seče robotická sekačka všude stejnoměrně a vyhýbá se překážkám. Když do překážky narazí, změní směr. Sekačka si poradí i s okraji trávníku či trávou v šikmých plochách. To je jedna z jejích konkurenčních výhod. Je jistě příjemné, vrátit se po služební cestě nebo dovolené do domu s upravenou zahradou. Toho lze docílit ovládáním sekačky přes chytrý telefon.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*