Jak zvýšit efektivitu vytápění konvektory?

Jedním z moderních druhů vytápění jsou podlahové konvektory. Stejně jako v případě jiných druhů vytápění mají svá pro i proti a velmi záleží na tom, jak kvalitní model vyberete i na realizaci zapojení. Konvektory mohou tvořit samostatný či doplňkový zdroj tepla. Při volbě optimálního systému je nutné vzít v úvahu skladbu podlahy a druh podlahové krytiny i tepelné ztráty místnosti.

Jak zvýšit efektivitu konvektorů?

Ať už jste zvolili konvektory bez ventilátoru, pracující na principu přirozené konvekce, nebo konvektory s ventilátorem, využívající princip nucené konvekce, můžete jejich efektivitu zvýšit právě výkonným ventilátorem.

Specialistou na ventilátory ke konvektorům je společnost Elsymco, která je vyvíjí, vyrábí i prodává. Všechny nabízené modely jsou poháněny velmi tichým a výkonným motorem, který neruší hlukem ani při maximálních otáčkách. I když jsou ventilátory a priory určené pro konvektory, lze je použít i pro nucenou ventilaci, vysoušení stěn objektu nebo chlazení během horkých letních dní, případně i k zlepšení cirkulace vzduchu v místnosti s deskovými radiátory. Je příjemné cítit teplo od nohou a užívat si tepelného komfortu v rovnoměrně vyhřáté místnosti. Teplý vzduch má tendenci proudit směrem vzhůru, což je jeden z faktorů zvyšujících náklady na vytápění. Ventilátor tak může výrazně zvýšit efektivitu topení.

Ventilátory Elsymco

Výhodou ventilátorů společnosti Elsymco je i neinvazivní montáž bez stavebních úprav a v neposlední řadě nízké provozní náklady. Příkon ventilátoru se pohybuje od 2 do 8 W, což odpovídá energetické třídě AAA. Je možné napájení i z fotovoltaických článků. Pokud vám údaje o výkonu a příkonu nic neříkají, pro porovnání uvádíme, že ventilátor při běžném provozu spotřebuje méně elektrické energie než televize v režimu stand by.

Vybírat můžete z modelů lišících se rozměry, připojením, napájením a řízením otáček motoru. Není problém najít optimální řešení pro konvektory různých výrobců.

Více informací najdete na http://www.elsymco.cz/.


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*