Jak vybrat krmivo pro psy?

pamlsky pro psy s konzervou

Češi jsou národ, který psy miluje, a tudíž chce každý pejskař dopřát svému mazlíčkovi to nejlepší. Každý chovatel se snaží pro svého čtyřnohého kamaráda najít to nejkvalitnější a nejvhodnější krmivo. Tím se však dostáváte k otázce, jaké krmivo zvolit? Každému, kdo se o psí stravu někdy zajímal, musel výběr správného krmiva přijít jako věda, ke které je potřeba nastudovat tlusté knížky a radit se s odborníky.

Základní pravidla pro krmení psů

pamlsky pro psy s konzervouNavzdory mnoha tvrzením opravdu není nutné kupovat granule pro psy vyvinuté pro konkrétní plemeno psa, mnohem důležitějším ukazatelem je například věk psa. Stejně tak jako se mění věk psa, tak se výrazně proměňuje také potřeba kalorických živin. Na to všechno byste měli brát při výběru krmiva ohled. Je nutné rozlišit krmivo pro štěňata ve vývinu, dospělého psa s pravidelnými návyky, nebo pro psí seniory. Zvláště pro štěňata je potřeba vybírat krmivo opravdu důkladně. Špatné granule by mohly způsobit i nedostatečný vývoj kosterní a svalové soustavy. Naopak pro starého psa je dobré vybírat krmivo, které počítá se sníženou pohybovou aktivitou. Důležitá je také aktuální hmotnost psa, tu poznáte mimo jiné i podle vizuálních znaků. U psů s nadváhou je pak lepší podávat krmivo pro psy se sníženou pohybovou aktivitou.

Granule a konzervy

V současné době jsou kvalitní granule mezi chovateli velice diskutovaným tématem. Jedni jsou zásadně proti používání obilovin, jiní zase proti velkému podílu zeleniny. Někteří psi můžou být dokonce na granule alergičtí, nejčastěji to bývá na kuřecí maso. Jestliže psi například odmítají žrát suché granule, můžete jim je zpestřit konzervami pro psy. Pokud i vy právě sháníte to nejlepší krmení pro vašeho pejska, určitě se podívejte na stránky obchodu propacky.cz. Zde si vybere každý, kdo chce pro svého psího mazlíčka to nejlepší.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*