Jak najít spolehlivého dodavatele plynu za nízkou cenu.

zemní plyn

zemní plynJiž několik let si mohou lidé zvolit dodavatele plynu. V dřívější době lidé odebírali plyn u RWE a elektrickou energii od ČEZU. Společnost RWE stále patří mezi největší dodavatele plynu. Tento energetický gigant má mnoho milionů zákazníků v mnoha zemích. U nás RWE plyn provozuje plynovody a několik podzemních zásobníků zemního plynu, dováží a obchoduje se zemním plynem. V České republice se RWE stala po uvolnění trhu s energiemi i dodavatelem elektrické energie.

Dalším světovým energetickým gigantem působícím na českém trhu i v mnoha dalších evropských zemích je Eon plyn. E.ON Czech Holding AG působí na českém trhu již od roku 2001. Výhodná cena plynu, kterou může E.on koncovým zákazníkům nabídnout je dána možností nákupu zemního plynu na energetických burzách za nízkou cenu.

I když pouze část ceny plynu nepodléhá regulacím, můžeme změnou dodavatele plynu ušetřit nemalé sumy, především v případě, že plynem vytápíme nemovitost. Vytápěním zemním plynem není sice ekonomicky nejvýhodnější, je však velmi komfortní e relativně ekologické, především při srovnání z tuhými fosilními palivy. Srovnat jednotlivé nabídky dodavatelů můžete snadno a rychlo díky internetuvé kalkulačce.

Menší dodavatelé plynu lákají nové zákazníky na nižší cenu plynu, fixaci ceny na určité období i doplňkovými službami a bonusy pro zákazníky. Společnost Europe easy energy a.s. (3E) obchoduje plynem a prodává ho domácnostem i firmám. Její výhodou je dobrá cena a individuální přístup zákazníkům.

Několik společností, především těch středně velkých a menších nabízí jako službu zákazníkům vyřízení všech potřebných formalit pro změnu dodavatele. Stačí podepsat smlouvu o sdružených službách dodávek plynu. Jednou s takových společností je již zmiňovaná 3E.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*