Renovujeme veterána

veterán

veteránKdyž jede po silnici nějaký ten nablýskaný historický vůz, otočí se i ti, kterým jinak auta nic neřákají. Koupit si takového veterána samozřejmě není žádná levná záležitost. Pro mnoho nadšenců je ale mnohem zábavnější a zajímavější veterána sami nebo s pomocí specializovaného servisu opravit a renovovat. Je úžasný pocit navrátit vozu zašlou krásu.

Jaké auto je vlastně považováno za veterána? Jednoduše to, které má speciální značku, která je vydávána pouze automobilům, které splní určité podmínky. A stáří samozřejmě není jedinou z nich. Jak tedy získat zvláštní registrační značky a moci provozovat i vozidlo, které nesplňuje současné nároky aby prošlo klasickou technickou prohlídkou? Tato problematika je upravena ve vyhl. č. 355/2006 Sb. Místně příslušný úřad zapíše do registru historických a sportovních vozidel po přezkoumání žádosti o provedení testování historického vozidla. Je nutné vyplnit technické údaje o vozidle a dodat protokol o kladném testování klubovou a krajskou testovací komisí. Díle je potřeba předložit barevné fotografie historického vozidla, původní registrační doklady, pokud existují, nebo doklad o jeho vyřazení z registru vozidel jiného státu, doklad o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla a samozřejmě i doklad totožnosti majitele vozu.

Pokud si nejste jistí, zda se vůz, který třeba již léta máte v garáži hodí k renovaci na pravého veterána, oslovte odborníky, kteří vám pomohou s posouzením jeho stavu. Renovací veteránů se zabívá například firma Autodílny Kočer. Díky mnoha zkušenostem s renovací historických vozidel vám pomohou s celkovou i částečnou renovací Vašeho veterána.

V dílně zvládají veškeré karosářské práce, opravy a repas různých dílů, renovace motorů, převodovek či podvozku. Aby byl dojem z vozu maximální, je důležité opravit i interiér vozu. Autodíly Kočer zajišťují profesionální čalounění sedadel, pískování poničených částí a jejich lakování, chromování, zinkování a daqlší úpravy. Samozřejmostí je záruka na provedené  prácei.

Při opravě starých vozů, bývá velký problém sehnat odpovídající náhradní díly. I s tímto problémem vám pomohou Autodíly Kočer. Cílem renovace je vrátit vše do původního stavu, a to do nejmenších detailů. Vůz by měl vypadat, jako by právě sjel z výrobní linky. Cena renovace veteránů závisí na tom, co si zákazník přeje, na cenách náhradních dílů i aktuálním stavu vozu. Po skončeni prací je majiteli vozu předána celá dokumentace o průběhu renovace ve formě CD.

Více informací a galerii naleznhete na http://www.autodilny.com/.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*