Klasický či alternativní systém vytápění?

instalo a topení

instalo a topeníPři stavbě nového domu, musíte zvolit systém vytápění. Na výběr je hned několik variant, někdo volí i kombinaci dvou systémů. Náklady na vytápění lze snížit účinným zateplením tepelnou  izolací interiéru i volbou úsporného typy vytápění. Vybírat můžete mezi klasickými a tzv. alternativními systémy, mezi které patří například tepelná čerpadla či solární panely. Důležitý je i servis topidel, otopných těles, systémů rozvodu tepla a regulačních prvků.

Topný systém vybíráme podle parametrů vytápěného objektu i finančních možností. V každém případě je nutné projektování, dodání, montáž a oživení otopného systému. Pro dokonalou funkci, dodržení správných technologických postupů a záruku dlouhé životnosti systému, je nutná odborná montáž, případně rekonstrukce otopného systému. V jihomoravském kraji a na Vysočině můžete zvolit například instalace vytápění Jihlava, v západních Čechách vám s realizací vytápění pomůže topenář Karlovy Vary, s instalací, montáží a modernizací všech systémů vytápění a ohřevu vody, komplexní instalací vody v objektech i v terénu vám poradí instalatér Liberec.

V novostavbách jsou stále častěji volenými systémy tepelná čerpadla či solární panely. V mnoha případech je ale klasické řešení v podobě lokálních topidel bez rozvodu tepla stále tím nejlepším. Například na chatách či chalupách, které obýváme jen po část roku. Jejich výhodou je rychlé vytopení místnosti. V jiných systémech vytápění nehrozí zamrznutí vody v topném systému přes zimu. Lokální topidla mohou být druhým, záložním systémem vytápění jedné i více místností. Kráse krbu se prostě jakékoliv jiné vytápění nevyrovná. Při optimální instalaci se jedná i o překvapivě výkonné efektivní vytápění. V kombinaci s teplovzdušnými rozvody se stává krb či krbová vložka dobrou volbou i pro vytápění celého trvale obývaného domu. Další možností jsou moderní infrazářiče, které mají výhodu rovnoměrného ohřevu interiéru.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*