Investice do nemovitostí.

byty a rodinné domy

byty a rodinné domyTrh s nemovitostmi prošel za posledních 5 let mírnou recesí. Vše začalo mnohem dříve. Trh s nemovitostmi v Evropě byl ovlivněn hypotéční krizí nastartovanou v USA. Mnoho nemovitostí v USA, Velké Británii i jiných státech západní a střední Evropy bylo nadhodnoceno. Dalším negativním vlivem bylo chování bank, které velkoryse půjčovaly obrovské částky na hypotéky. V české republice naštěstí není příliš obvyklé vzít si na nemovitost druhou či dokonce třetí hypotéku.

Stále ještě platí, že reality, ať už se jedná o byty nebo rodinné domy v atraktivních lokalitách se prodávají dobře. Naopak ceny bytů v panelových domech, především v menších městech české republiky se ocitly na svém historickém minimu. Experti se shodují na tom, že dále již ceny nemovitostí klesat nebudou, proto pokud plánujete nákup nemovitosti, nevyplatí se příliš otálet.

Ceny podnájmů se v posledních letech příliš nehýbaly. Pokud sháníte byt v centru města či jiné atraktivní lokalitě, spočítejte si, zda se vám nevyplatí koupě nemovitosti. S dobře zvoleným financováním mohou být měsíční náklady na pronájem bytu či koupi srovnatelné.

Nemovitost jako investice do budoucna.

Mnoho lidí uvažuje o koupi druhé nemovitosti jako zdroji dalšího příjmu, popřípadě jako zhodnocení volných finančních prostředků. V takovém případě je dobré zvážit poptávku a nabídku v dané lokalitě. Je také potřeba počítat s případnými problémy, které mohou nájemníci způsobit. Pokud nechte mít žádné starosti a zařizování využijte služby, které nabízejí realitní kanceláře.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*