Vyplatí se vám změna dodavatele energií?

Mnoho domácností v České republice v současné době hledá rezervy v rozpočtu, kde by se dalo ušetřit. Podstatným pravidelným výdajem jsou platby za elektrickou energii a plyn. Cena plynu stále plynule roste, ale netvoří jedinou složku vašeho ročního vyúčtování spotřeby plynu. Pokud používáte plyn i k vytápění rodinného domku, je i malá změna v sazbách podstatným zásahem do rodinného rozpočtu.

Stejně tak jako v případě využívání jiných služeb, máte i v otázce dodavatelů plynu a elektriky možnost volby mezi několika dodavateli licencovanými pro obchodování s energiemi v rámci ČR.

Změna dodavatele plynu není složitou záležitostí. Jedná se o rychlý proces, podobný změně telefonního operátora. Všechny potřebné formality pro změnu dodavatele energií lze vyřídit z domova, bez nutnosti docházet do kanceláře vybrané společnosti. Na přechod k jiné firmě máte právo a změna dodavatele plynu nebo elektrické energie je bezplatná. Někteří dodavatelé v rámci boje o zákazníka nabízejí další bonusy pro své klienty. Jedná se například o garanci nezvýšení cen na příští rok a podobně. Změnou dodavatele energií lze ušetřit částky v řádu stovek i tisíců korun za rok.

Abyste nalezli pro vás nejvýhodnější nabídku, můžete využít jednoduchého online porovnání cen elektřiny a plynu od jednotlivých dodavatelů. Na internetovém portálu usetreno.cz můžete jednoduše porovnat i nabídku hypoték, cestovních pojištění a půjček.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*