Ozvláštněte zahradu zahradním jezírkem.

zahradni jezirko

zahradni jezirkoModerní design zahrad často zahrnuje vodní plochy, které zútulní a zpříjemní posezení v zahradě. Ne každý si může například z prostorových důvodů dovolit na zahradě vybudovat multifunkční jezírko, vhodné pro vodní rostliny, ryby i  na koupání. I přesto si můžete užívat na zahradě příjemné atmosféry se zurčením vody. Každý by chtěl na zahradě alespoň kousek vodní plochy. Zahradní jezírka se hodí i do malých zahrad. I v malých jezírcích se můžete těšit z chovu barevných dekorativních koi kaprů nebo ještě méně náročných koi karasů. Pokud nemá jezírko dostatečnou hloubku, je nutné ryby zimovat. V jezírku, které má hloubku minimálně metr, nehrozí riziko promrznutí a ryby přežijí zimu u dna.

Vytvořit ze zahradního jezírka oázu vodní a břehové květeny, která bude ozdobou vaší zahrady po celé vegetační období. Navíc rostliny jako vodní kosatec a podobně účinně čistí vodu ve vašem jezírku. Nemusíte se obávat časové náročnosti údržby zahradního jezírka. Správně navržené a osázené jezírko je nízkoúdržbové.

Pokud byste rádi měli na své zahradě jezírko, máte na výběr různé materiály a technologie pro výstavbu. Veškeré starosti s návrhem a vytvořením zahradního jezírka můžete přenechat profesionálům a pořídit si jezírko na klíč. Pokud chcete zapuštěné vyzděné jezírko, je potřeba volit beton vhodný pro toto použití. Jinak budete mít s jezírkem více starostí než užitku.  Asi nejpoužívanější pro zahradní jezírka menších rozměrů je jezírková fólie. Jsou poměrně levné a při správném položení mají dlouhou životnost. Před samotnou instalací nepropustné fólie je potřeba  pečlivě narovnat měkčené materiály, které zabrání kořenům okolní vegetace prorůstat do jezírka.

Nejjednodušší a rychlou variantou zahradního jezírka je koupě plastového jezírkového bazénu. Bazény se vyrábí v mnoha tvarech a velikostech. Bazének obsahuje hlubší a mělčí část vhodnou pro osázení bahenními rostlinami, které nemají rády ponoření. Lekníny mohou být sázeny do hlubších částí jezírka. Existují i lekníny vhodné do mělčích jezírek.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*