Zboží, materiály a pracovní postupy pro rekonstrukci bytu.

vany

Výhody plastových oken oproti starým, špatně izolujícím dřevěným oknům jsou jasné. V první řadě je to právě jejich velice dobrá izolace proti hluku a úniku tepla z interiéru. Plastová okna se velmi snadno myjí a jsou nenáročná na údržbu.  Při správné instalaci mají velmi vysokou životnost v řádu desítek let a jsou velmi odolná. Další výhodou je snadná ovladatelnost plastových oken a výběr celé řady provedení a dekorů. Ne všechna okna totiž musí být nutně bílá. Všechna se však vyznačují dobrou stálostí barev, které časem nevyblednou. Nezanedbatelným plusem plastových oken, zvláště oken typizovaných je jejich nízká pořizovací hodnota. Ale ne všechny produkty jsou stejně kvalitní. Při investici do plastových oken, vybírejte mezi produkty s certifikovanou kvalitou, nejlépe od renomovaných výrobců. Eurookna mají stálou a zaručenou kvalitu, vysokou odolnost proti nepříznivému počasí a změnám teplot a somozřejmě i zdravotní nezávadnost. Německé profily Salamander se vyznačují dobrým technickým zpracováním a snížením hlučnosti až o 47 dB. Mají ultra hladký povrch a pěkný vzhled.  Nejslabší místo většiny plastových oken bývají přechody spojovacího materiálu. Plastová okna Salamander (plastové okná Salamander) nemají v místě spojů zeslabený profil. Tím je zaručena jeho maximální pevnost.  Pro nízko energetické a pasivní domy se používají 6 komorové systémy.

vanyI pokud máte jen malý byt a omezené prostory v koupelně, alespoň občas oceníte relaxaci při koupání ve vaně. Vany se používají již od dob renesance, kdy koupání rozhodně nebylo každodenní rutinou, jako je tomu dnes.

Pro vany (vane) byl používán hlavně smaltovaný plech. Někdy i pozinkovaný plech. Litinové vany také nebyly výjimkou. V dnešní době se pro výrobu moderních van používá především akrylát. Jeho vlastnosti umožnily obohatit nabídku o vany nejrůznějších tvarů. Díky dobré barvitelnosti akrylátu si dnes můžete pořídit vanu v odstínech modré, růžové nebo jiné barvy. Výhodou akrylátových van jsou dobré tepelně-izolační vlastnosti, díky nimž vám voda ve vaně tak snadno nevychladne.

Moderním materiálem pro výrobu van je tvrdý a velmi odolný quaryl, který se zpracovává odlitím do formy daného tvaru. Mohou tak vzniknout tvarově unikátní vany. Quarylové vany se vyznačují stejnou tloušťkou stěny a jsou samonosné. Není potřeba při instalaci vany použít výztuže a podpůrné desky pod dnem vany. Výhodou pro uživatele je i naprosto snadná údržba a mytí vany. Pro různé typy van si lze vybrat vhodné baterie (vodovodné batérie). Pro úspory vody a snadné ovládání se používají především baterie pákové.

Pokud jste domácí kutil a rozhodnete se pro rekonstrukci bytu svépomocí nezapomínejte na vhodné pracovní oděvy (pracovné odevy)  a bezpečnostní pomůcky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*