Zkrášlete si domov přírodním kamenem

umělý kámen

umělý kámenKámen odnepaměti vyjadřoval jakýsi prvek luxusu či netradičnosti. Vysoká variabilita jednotlivých druhů kamene a jejich různá barevnost umožňuje obrovské spektrum možností. Ať už si vezmete kvarcit, břidlici či opuku, vždy se bude jednat o zcela odlišný kamenný materiál s jiným nádechem. Toto si lidé uvědomovali už před mnoha lety, a proto s oblibou tyto kameny využívali ke stavbě a dekoraci svých obydlí.

Ne jinak tomu je dnes. Přírodní kámen se stal jakýmsi vyjádřením něčeho neobvyklého. Pryč jsou doby, kdy každou druhou fasádu domu zdobily palubkové desky, nebo klasická omítka. Dnes frčí obklady z přírodního kamene. Kamenem je možné dekorovat fasádu buď takzvaně „celoplošně“ nebo pouze částečně. Obě řešení se liší pochopitelně zejména ve finanční náročnosti a dokonalosti výsledného efektu.

Výhody tohoto řešení spočívají v tom, že se jedná o investici, kterou oceníte naprosto stejně i za sto let. Kámen je totiž naprosto odolný materiál. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že je nezničitelný. Ztráta barvy je taktéž vyloučená, protože se jedná o přírodní kámen. Kámen na fasádu upřednostňujeme tedy v případě, kdy nepotřebujeme dosáhnout okamžité úspory peněz, ale spíše nám jde o investici do budoucna.

Obklady sebou nesou také samozřejmě nějaké ty nevýhody, které je potřeba si říct. Rozhodně bychom nedoporučovali realizovat takovou modernizaci obydlí, pokud máte závistivé sousedy a přátele. V takovém případě opravdu ztrácí celý projekt smysl. Protože hlavní účelnost kamene je, že Vám má přinést radost, nikoliv obavy ze závisti.

Kámen provází lidstvo od nepaměti, vždy tu s námi byl a vždy také bude. Jeho obrovitánská užitná hodnota je nesporná. Záleží čistě na vkusu jeho majitele, zda si zvolí ten, nebo tamten. Jeho vlastnosti jsou v podstatě identické, jen je potřeba zvážit vhodnost formátu pro Vámi obkládanou plochu a pak se již jen můžete pustit do práce a následně se radovat z úspěšné proměny Vašeho domu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*