Zámková dlažba pro každou zahradu

I okolí domu a zahrada si zaslouží naši péči. I když travnatá plocha lahodí oku, na některých místech má své místo i venkovní dlažba. Hodí se nejenom na příjezdovou cestu do garáže, ale i na terasu, balkon, na cestičky k záhonkům nebo k bazénu.

Ať už zvolíte jakýkoliv materiál, musí mít vlastnosti, které zaručují, že v zimě nepopraská vlivem mrazu a snadno se udržuje. Dobré je volit povrch, který není kluzký a má dlouhou životnost. V okolí bazénu je vhodné použít materiál, na kterém nebude ulpívat nečistota. Důležitou roli hraje samozřejmě vzhled. Velmi oblíbené jsou povrchy imitující přírodní materiály. V dnešní době je poměrně velký výběr barev i dekorů.

Beton je univerzálně použitelný materiál, který se hodí pro nejrůznější stavební realizace. Betonové zámkové dlažby různých barev a tvarů najdou své využití u každého domu. Ať už jako klasická zámková dlažba nebo vegetační tvárnice či ploty, obrubníky, žlaby nebo třeba okrasné betonové prvky určené do zahrad.

Základem kvality betonové dlažby je použití zhutnělého kvalitního a odolného betonu. Výsledkem je dlažba, která je velmi pevná v příčném tahu, a odolná proti obrušování i negativním účinkům vody a chemických látek, které by mohly dlažbu poškodit. Na zahradě je výhodou použití materiálu, který nenarušuje vlhkostní poměry na zahradách a odvádí část vody do podloží.

Především v případě, že vybíráte dlažbu jen na menší část zahrady, by hlavním parametrem neměla být cena, ale kvalita a bezesporu také vzhled. Měla by odpovídat danému prostoru i míře namáhání. Naštěstí už není problém sladit dlažbu s fasádou a stylem domu. I betonová dlažba může působit velmi přirozeně a nerušit celkový dojem ze zahrady a domu.

I s celkovým vzhledem prostoru, kde bude položena dlažba, si můžeme pohrát. Při výběru se nemusíme omezovat jen na dlažby dodávané stabilně řazené do skladby. Některé typy betonových prvků jsou velmi dekorativní. I pro malé prostory lze zvolit prvky větších rozměrů. Při malém zkosení hran lze zase docílit vzniku souvislé hladké plochy. Rozměry i tvary se liší i obrubníky a palisády k ukončení cestiček a dalších dlážděných ploch.

Více informací najdete na http://vavbuilding.cz/


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*