Je těžké naučit se ovládat skákací boty?

klokaní boty

klokaní botyKdo někdy jen koutkem oka zahlídl někoho pohybovat se na skákacích botách, musíte uznat, že je to opravdu úžasné. Ač to vypadá velmi náročně, naučit se chodit, běhat a skákat na „sedmimílových“ botách není zas tak složité. Když se před pár lety poprvé objevily skákací boty, známé také jako skákací nohy či skákací chůdy, znamenalo to malou revoluci ve světě sportu.

Pohyb na pružinových botách je různorodější a zábavnější než třeba skákání na trampolíně. Se skákacími botami si můžete užívat čerstvého vzduchu a volnosti pohybu a běhat rychlostí, kterou normálně vyvinou pouze atleti. Asi  vás nepřekvapí, že skákací boty, někdy také nazývané podle značky výrobce powerisery nadchnou i děti, které přirozeně tíhnou k pohybu a zkoušení nových věcí. Pokud se vám skákací boty libí, ale nevíte, jaký typ by byl pro vás nejvhodnější, vyzkoušejte srovnání skákacích bot.

Proč skákací boty?

Protože při skákání musíte udržovat rovnováhu a zapojujete skupiny svalů, které běžně příliš nepoužíváte, zlepšují skákací boty držení těla. Pohyb na skákacích botách je přirozený. Skáním rychle spalujete kalorie, takže vás skací boty rychle a zábavně dostanou do formy. Jedná se o aerobní cvičení i posilování, během kterého zapojujete celé tělo.

Vysvětlit, jak se v botách pohybovat trvá jen chvíli. Stačí odvaha a chtít to zkusit. Třeba vás tento sport opravdu nadchne. Nejjednodušším způsobem, jak to zjistit, je zařídit si zkušební lekci se zkušeným instruktorem. Opravdoví nadšenci umí se skákacími botami udělat opravdové kousky, adrenalinové triky, salta a podobně.

A kde sedmimílové boty koupit?

Skákací boty renomovaných značek Poweriser, 7LeagueBoot i levnější a lehčí skákací boty Powerstrider, včetně náhradních dílů a příslušenství najdete v obchodě hopsej.cz – Poweriser Praha, Plzeň, Zlín nebo Olomouc. Za kvalitní boty, s kvalitními pružinami i vázáním se v každém případě vyplatí něco připlatit. Jde přece o vaší bezpečnost. S výběrem skákacích bot vám poradí odborníci. Základní schéma poweriserů ale zůstává stejné. Noha ve sportovní obuvi se upevňuje do vázání případně pásků z opravdu pevně držícího suchého zipu. Základní součástí skákacích bot jsou pružina a kloubový systémem, který způsobuje, že chůze, běh i skákání je přirozené. Skákací boty se tak stávají prodloužením nohou vlastních a udržet rovnováhu na těchto botách zvládne za chvilku každý, jen trochu sportovně nadaný jedinec.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*