Čím na jaře vylepšíte zahradu?

zahradní gril

zahradní grilI když nás čeká několik chladných měsíců, můžeme už během zimy začít plánovat, jak a čím zvelebíme zahradu na jaře. Každý si představuje ideální zahradu jinak, ale téměř každý chce alespoň někdy na zahradě odpočívat a posedět si svou rodinou a kamarády.

Během sezóny grilování využijeme nejenom gril k přípravě pochoutek, ale také zahradní nábytek. Stálicí mezi  zahradním nábytkem jsou dřevěné soupravy. Když už se rozhodneme pro dřevo, můžeme ještě vybírat z různých typů dřeva. Na výběr jsou stoly a odkládací stolečky, židle, křesílka a lehátka vyrobené z měkčího dřeva borovice, smrku či modřínu nebo z tvrdého dřeva dubu či buku, případně ze dřeva exotických stromů. Podle toho, jaký druh materiálu si vybereme, musíme o nábytek také pečovat. Nábytek z tvrdého dřeva je dobré čas od času ošetřit olejem, nábytek z měkkého dřeva lze při známkách poškození povrchu přebrousit, napustit mořidlem a natřít regeneračním olejem.

Výrazně méně náročný na údržbu je nábytek z hliníku. Mezi jeho přednosti patří odolnost vůči povětrnostním vlivům i nízká váha. Další alternativou je nábytek z umělého ratanu, který dobře vypadá a je opravdu nenáročný na údržbu. Styl nábytku lze doladit volbou pohodlného polstrování.

K tomu, abyste si užili příjemný večer na zahradě nepotřebujete nutně drahý zahradní nábytek z teakového dřeva ani profesionální plynový gril. Na běžnou rodinnou grilovačku vám úplně postačí jednoduché zahradní grily na dřevěné uhlí. I gril může vypadat zajímavě a jinak, než ten sousedův. V sortimentu internetového obchodu Salmax specializovaného na zahradu, dům a sport najdete třeba grily v nejrůznějších veselých barvách nebo designový terakotový gril, který bude zajímavým prvkem na každé zahradě. I když je vzhled důležitý i u potřeb pro zahradu, na prvním místě je samozřejmě funkčnost. U grilů tak oceníte snadné čištění či odkládací prostor.

Více informací najdete na www.salmax.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*