Záložní zdroje energie.

elektrocentrála

elektrocentrálaJako dočasný nebo nouzový zdroj energie v případě, že není možné využít stávající pevné elektrické sítě se používá naftový nebo dieselový agregát podle použitého typu spalovacího motoru. Běžně se používá název elektrocentrála, protože se jedná o centrum, odkud se napájí energetická soustava. Elektrocentrála se používá nejenom jako záložní zdroj pro napájení nemocnic a jiných zařízeních, kde by výpadek elektrického proudu mohl způsobit větší problémy, ale i jako mobilní zdroj pro použití v terénu. Elektrocentrála se instaluje i v pohotovostním režimu. Při výpadku elektrické sítě se pak záložní zdroj okamžitě spouští.

Výběr vhodné elektrocentrály závisí na zařízení, které bude napájet. Pro elektrospotřebiče indukčního typu jako jsou například elektrická čerpadla je k uvedení stroje do chodu a k jeho napájení za chodu nutný vyšší výkon elektrocentrály, než je uváděný výkon spotřebiče.

Různé druhy spotřebičů vyžadují vzhledem ke své citlivosti různou kvalitu napájení. Malé přenosné elektrocentrály se hodí na zajištění soukromých akcí, kdy je nutné například osvětlit prostor, nebo na občasné hobby použití. Rámové či kapotované generátory mohou sloužit i jako profesionální zdroje energie na stavbách, koncertech a při práci v terénu.  Rámové generátory mají velký výkon a používají se pro práci v náročném terénu nebo například při zakládání staveb a podobně.

Přenosné elektrocentrály značky Honda se vyznačují opravdu malými rozměry a nízkou hmotností, což zvyšuje jejich mobilitu a zvyšuje možnosti a jednoduchost jejich použití. Kapotováním je zaručena nižší hlučnost provozu. Díky regulaci proudu investorem u některých typů elektrocentrál je možné používat tyto generátory pro napájení i té nejcitlivější techniky, jako jsou počítače, fototechnika či lékařské přístroje.

Pokud je při práci vyžadována nízká hladina hluku, používají se elektrocentrály s částečným odhlučněním. Tento typ generátorů může díky digitální AVR regulací výstupního napětí pohánět jemnou techniku a elektroniku. Regulace pomocí kondenzátoru je dostatečná pro napájení běžné techniky.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*