Fenomén grilování.

gril

grilTeplé podzimní počasí přeje grilování na zahradě. S kvalitními grily a příslušenstvím je grilování snadné a zábavné, a proto mu holduje stále více lidí. V Austrálii, Anglii a mnoha jiných zemích je grilování nejoblíbenějším způsobem jak trávit volný čas ve společnosti přátel nebo rodiny. V mnoha zemích světa lidé rádi grilují i v parcích. Třeba se tento trend časem přesune i do našich končin.

Kvalitní pomůcky ke grilování vám usnadní práci s vlastním grilováním, obracením i podáváním grilovaných jídel. K základnímu vybavení patří grilovaní štětky a obracečky. Vyzkoušet můžete například grilovací kámen, pro pečení pizzy ale i jiných pokrmů, který dá vašemu grilování zase nový rozměr. Pro snadnou přípravu šťavnatého kuřete slouží speciální stojany, pro špízy všeho druhu  grilovaní jehly, pro přípravu masa  kolíbky. Jestli už je maso uvnitř propečené, ale stále šťavnaté zjistíte pomocí teploměrů k tomu určených. Pokud se chcete pochlubit profesionálním steakem nebo špalíkem masa, oceníte teploměr ve formě sondy, kterou jednoduše zapíchnete do masa.

Kotlové zahradní grily

Pro běžné použití na zahradách nebo terasách rodinných domů se používají nejčastěji přenosné kotlové zahradní grily na dřevěné uhlí, které se liší tvarem i velikostí. Kotlové grily Weber jsou unikátní díky svařovaným úchytným prvkům, na které je posléze nanesen speciální porcelánový email zvyšující odolnost a životnost grilu. Profesionální grilování například na větších akcích, rautech a podobně nabízejí grily plynové či elektrické. Při výběru grilu se řiďte nejenom jeho cenou, ale i kvalitou použitého materiálu a zpracování i praktičností obsluhy a údržby grilu. Samozřejmě můžete ze široké nabídky grilů vybrat gril, který vás zaujme svým designem. Oblíbenost zahradních grilů na dřevěné uhlí neurčuje pouze finanční dostupnost, ale i atmosféra grilování na žhnoucích uhlíkách. Proto zahradním grilům odpustíme trochu toho kouře a delší dobu, která je nutná k přípravě grilu před samotným grilováním.

Grily plynové a elektrické

Vyšší komfort při grilování a snadnou obsluhu a regulaci výkonu grilu nabízejí elektrické grily. Maso i jiné pokrmy se zahřívají rovnoměrně, není proto nutné hlídat a přesunovat maso ze středu grilu na jeho okraj. Snižuje se i celková doba nutná k ugrilování pokrmu, což oceníte zvlášť když grilujete větší kusy masa v celku. Elektrický gril lze bezpečně a snadno používat na balkonech panelových bytů, terasách domů a podobně. Použití je omezeno pouze přístupem k elektrické energii. Výhřev elektrických grilů zajišťuje  topná spirála.  Při grilování na elektrických grilech nedochází ke spalování odkapávaného omastku. V restauracích jsou velmi oblíbené lávové grily.

Mořský vlk na středomořský způsob

Pokud už máte s grilováním nějaké zkušenosti, můžete zkusit ugrilovat například mořskou bílou rybu. Grilovat nemusíte pouze na roštu na sucho. Z kvalitního příslušenství s nepřilnavým povrchem si vyberte pekáček potřebné velikosti, kam pečlivě naskládáte potřebný počet nasolených a mírně opepřených ryb. Stylové je zvolit mořskou hrubozrnnou sůl. Pokud chcete připravit ryby na středomořský způsob, použijte na potírání ryb olivový olej s proužky česneku a čerstvou nebo sušenou petrželkou.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*