Zahradní jezírka Braunstar

voda v jezirku

voda v jezirkuZahradní jezírka jsou bezesporu nejmódnějším prvkem moderních i klasických zahrad. Dýchá z nich klid a pohoda, a proto jsou vhodné pro doplnění relaxačních zón zahrádek i komerčních prostor. Většina jezírek je osázena rostlinami a ve vodě se prohánějí barevní karasi nebo koi kapři. Ovšem od napuštění nezůstává voda křišťálově čistá příliš dlouho. O vodu musíte pečovat.

Čištěné vody zahradního jezírka

Protože se nám hromadily dotazy na čištění a úpravu vody zahradních jezírek, přinášíme vám základní informace. Díky společnosti Braunstar můžete využít filtračních možností pro dokonalejší čištění zahradních a okrasných jezírek. Neváhejte se na webu jezirka.braunstar.cz informovat na možnosti čištění vody. Je vždy lepší sestavit filtrační komponenty pokud možno s velkou rezervou. Rozdíl je také v technologii filtrace vody.

Filtrační sety do jezírek

Na výběr máte filtrační sety tlakové, nebo filtrační sety gravitační. Tyto sety splňují požadavek na biologické bakteriální čištění a navíc odstraňuje i různé jíly, které zakalují vodu.

filtrace jezirekSoučástí setů je samozřejmě také účinný UV zářič, který ekologicky likviduje řasy, sinice a podobně. Vyhnete se tak nevzhlednému zabarvení vody a možnosti přenosu virových onemocnění na vodní živočichy. Filtrační sety jsou pravděpodobně nejvýkonnějším způsobem pro čištění různě velkých stojatých vodních ploch.

Odborníci i přes to doporučují kontrolu pH vody v jezírku a případnou úpravu vody vhodnými přípravky pro zvýšení, resp. snížení hodnoty pH. Úkonu měření pH se vůbec nemusíte obávat a v žádném případě nebudete potřebovat chemickou laboratoř nebo výbavu pro mladého chemika. Postačí vám elektronický pH metr, který jednoduše ponoříte do malého množství odebrané jezírkové vody.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*