Kachlová kamna obohatí i moderní interiér.

kachle

kachleStrávili jste někdy třeba dovolenou v staré chalupě, které vévodily kachlová kamna? I když se kachlová kamna používala k vytápění obytných prostor již od konce středověku. Kachlová kamna můžeme obdivovat na mnoha zámcích po celé Evropě, Českou republiku samozřejmě nevyjímaje. Až do 19 století byla každá kachlová kamna originálním kouskem. Kromě kachlů se k výrobě kamen používal i šamot a kamnářská hlína.

I v dnešní době si můžete užít unikátní atmosféru, kterou vytvoří kachlová kamna, vytvářející příjemné sálavé teplo. Ta se vrací do kurzu a doslova zdobí i moderní interiéry, kde je důraz kladen na dokonalé řemeslné zpracování a kvalitní přírodní materiály. I dnešní kachlová kamna se skládají ze stejných částí, jako kamna stará přes sto let. Hlavními částmi kachlových kamen je topeniště, tahový systém a pláště. Keramické materiály výborně akumulují teplo, které je postupně po dobu několika hodin vyzařováno do prostoru.  Moderní kachlová kamna umožňují vytápění více místností. U klasických ručně vyráběných kachlů se vzhledem ke složitosti instalace doporučuje najmout pro realizaci, návrh či rekonstrukci odbornou firmu.

Interiér lze obohatit i tradičními kuchyňskými kachlovými sporáky se zajímavým designovým řešením. Další možností je obestavení krbové vložky keramikou. Na objednávku lze zakoupit klasické ručně dělané kachle, kachlové doplňky a další doplňky pro celkovou realizaci. Na výběr jsou kachle rovné, rohové, průduchové, větrací a půlené, s klasickými a secesními vzory s nezabroušeným tvarem i nezabroušené a zabroušené kachle s moderními jednoduššími vzory a matnou glazurou. Ke kachlům lze dodat kompletní sady spodních i horních říms v požadovaných velikostech a keramické lavice.  Vzhledem k ruční výrobě se jednotlivé kachle mohou drobně lišit v barevném odstínu i tvaru.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*