Sezóna grilování začíná.

gril

grilSluníčko už láká k posezení na zahradě. K začátku sezóny zahradničení patří i grilování. Zahradní gril by neměl na žádné zahradě chybět. Pokud grilujete pouze občas a nejste do grilování příliš zapálení, pravděpodobně si vystačíte s jednoduchými praktickými zahradními grily na dřevěné uhlí.

Milovníci grilování volí spíše grily elektrické či plynové, které umožňují rovnoměrné grilování většího objemu potravin a grilování na balkonech a terasách. Sofistikovanější modely se mohou pochlubit dvěma i více litinovými hořáky, které slouží k oddělenému grilování v různých částech grilu. Pro každou potravinu lze nastavit optimální intenzitu grilování. K funkčnímu příslušenství grilů patří výsuvné lapače tuků, které omezí spalování odkapávajícího tuku, a tím i čoudění a zápach při grilování. Kvalitní grily se snadno udržují. Nechybí ani postranní odkládací prostor, případně praktické háčky pro zavěšení grilovacího nářadí. Některé modely zahradních grilů mají navíc teploměr a mnoho příslušenství usnadňující přípravu šťavnatých lahodných pokrmů na grilu.

Už dávno se grilování ani v našich končinách neomezuje pouze na klobásky a buřtíky. Grilují se masa, ryby i nejrůznější zelenina a ovoce. Na grilu lze připravit předkrmy, hlavní chody i dezerty a třeba i křupavou domácí pizzu. Vynikající a jednoduchý na přípravu je například grilovaný ananas nebo banán. Pro domácí použití slouží i stále oblíbenější lávové grily.

Pro ty, kteří to s grilováním myslí opravdu vážně jsou určeny grily s mnoha vychytávkami. Plynový gril Campingaz EL PRADO 1800 DELUXE a další podobné modely jsou výjimečné technologií hořáků trubkového profilu, které zajistí optimální rovnoměrnou teplotu pro grilování v celé grilovací ploše. Bonusem pro opravdové gurmány je vařič pro přípravu omáček a příloh. Profesionální modely plynových zahradních grilů jsou charakteristické i nízkou spotřebou plynu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*