Vzduchová tepelná čerpadla.

Acond

AcondNáklady na vytápění rodinného domu lze snížit na minimum, nejlépe, pokud se s minimalizací tepelných ztrát a možnostmi vytápění počítá již od začátku, při návrhu domu. Ekologickým i ekonomickým způsobem vytápění jsou tepelná čerpadla. Princip vytápění pomocí tepelných čerpadel je znám již dlouho, vývoj a technické specifikace čerpadel jdou ale neustále kupředu. Jako médium se nejčastěji používá vzduch, a to hned z několika důvodů. Především jsou to nižší pořizovací náklady ve srovnání s čerpadly odnímající teplo z vody, případně ze země. To znamená, že při stabilním růstu cen energií se vám náklady na investici do kvalitního tepelného čerpadla poměrně brzy vrátí. Návratnost poměrně vysoké investice, jakou tepelná čerpadla představují, lze poměrně jednoduše spočítat. Topný faktor je ovlivněn průměrnou teplotou vzduchu v oblasti. Při instalaci tepelných čerpadel typu vzduch-voda není nutné hloubit vrt, zemní a stavební práce jsou omezeny na minimum, není nutný plošný kolektor. Ohřátá voda roztápí radiátory v objektu. Je možné použít i podlahové vytápění.

Další položkou, kterou musíte přičíst k nákupní ceně čerpadla je jejich pravidelný servis. Malé množství energie je potřeba i na provoz čerpadla a kompresoru.  Výhodou českých čerpadel ACOND je díky servisním místům i náhradním dílům levnější a rychlejší. Tepelná čerpadla Acond se vyvíjí a vyrábějí u nás, ušetříte za servis i dovoz. Navíc, ovládání čerpadel, nákresy, manuály a návody  jsou v češtině.

Další výhody tepelných čerpadel ACOND

Oceníte vysokou životnost tepelných čerpadel, protože díky plynulé regulaci jsou kompresory v chodu méně času i v hlavní topné sezóně a je snížen počet rozběhů kompresoru.

Plusem je i nižší spotřeba energie na odmrazování, díky  nižšímu počtu odmrazovacích cyklů a použitím větších mezer mezi lamelami výměníku. Další úsporu energie představuje optimalizovaný plynulý provoz vodního oběhového čerpadla a ventilátorů. Navíc, tepelná čerpadla s plynulou regulací výkonu nepoužívají akumulační nádrž.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*