Vzduchotechnika v rodinném domě.

vzduchotechnika

V interiéru je nutné zajistit přirozenou výměnu vzduchu. Ve starých domech a bytech je spousta netěsností, která zaručuje větrání i při zavřených dveřích a oknech. V moderních novostavbách, především nízkoenergetických objektech, je nutná vzduchotechnika, protože dům či byt je navržen a konstruován tak, aby se minimalizovaly tepelné ztráty. Okna i dveře dokonale těsní a objekt je v podstatě vzduchotěsný. Důležité je proto zajistit jiný způsob větrání a také zajistit optimální vlhkost vzduchu v interiéru. Příliš suchý vzduch vysušuje a drždí dýchací cesty. Vlhčí vzduch zlepšuje tepelnou pohodu, omezí množství poletujících prachových částic.

vzduchotechnikaZákladem optimální cirkulace vzduchu v objektu je dobře navržená vzduchotechnika. Jedná se ale o poměrně vysokou investici. Způsobem, jak snížit vysoké vstupní náklady, ale nic neslevit z kvality, je nakoupit vzduchotechnické komponenty přímo od výrobce. Následně je nutné přesně dodržet postup instalace.

Základem každého systému vzduchotechniky je Spiro potrubí, vyrobené z vysoce kvalitního pozinkovaného materiálu stáčeného do spirály. Potrubí je charakterizováno výbornými vlastnostmi a je mnohem odolnější vůči mechanickému poškození než hadice. Potrubí má velmi nízkou tlakovou ztrátou a lze jej s velkým úspěchem použít i pro delší úseky vedení vzduchu. Jednotlivé úseky potrubí se snadno napojují díky vsunutí vnitřních spojek do trub až k prolisu. V potrubí větrání a klimatizace se instalují tlumiče, které omezí hlučnost systému.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*