Fascinující cyklistika.

cyklistické zájezdy

cyklistické zájezdyJízdní kolo milují děti i dospělí. Cyklistika má mnoho sportovních disciplín. Snad každé dítě má své kolo. Vyznavačů rekreační cyklistiky je i v České republice bezpočet. Český svaz cyklistiky je nejstarším sportovním svazem u nás. Historie moderního jízdního kola se píše již od devatenáctého století, a jeho obliba ani v éře automobilů neklesá. Původní jízdní kolo ještě nemělo šlapky a převody. Byla to vlastně spíše koloběžka, velmi podobná dnešním odrážedlům pro děti od dvou let.

Cykloturistika je zdraví prospěšný pohyb, který příliš nezatěžuje klouby. Podle své fyzičky můžete zvolit nenáročné nebo obtížnější cyklotrasy u nás i v zahraničí. Česká republika patří mezi země s vysokou hustotou cyklotras s dobrým značením. Horší už je to s cyklostezkami ve městech.

Pokud si chcete užít některé z nejvýznamnějších a nejznámějších cyklostezek v Evropě bez nutnosti plánovat trasu, zajišťovat ubytování a starat se o doplňování zásob, můžete zvolit organizovanou dovolenou na kolech. Při cyklo výletech jede obvykle se skupinou doprovodné vozidlo, které veze těžkou bagáž, a cyklisté podnikají výlety nalehko. Dovolená na kole je v České republice oblíbenou formou aktivní dovolené pro rodiny s dětmi. Milovníci přírody volí spíše horské kolo vhodné pro nezpevněné cesty. Pokud nechcete v sedle kola strávit celý den, vyberte si cyklistické zájezdy nabízející kombinaci cyklistiky a pobytu u moře, návštěvy vinných sklípků, prohlídek historických zajímavostí nebo třeba plavání v termálních bazénech a wellness procedur.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*