Vypěstujte si doma jaro

I když zima se zatím zřejmě loučit nehodlá, minimálně zahrádkáři se již nemohou dočkat jara. Koncem února nachází doba příprav na nohou sezónu. Doma si ale můžeme předpěstovat nejenom papriky a rajčata, ale i typicky jarní cibuloviny, hyacinty, narcisky, šafrány či modřence.

Rychlené cibuloviny nemusíte nakupovat jen na pultech květinářství a v poslední době i supermarketů, můžete si je snadno vypěstovat doma a zpříjemnit si tak čekání na jaro. Nemusíte se omezovat pouze na květiny typické v českých zahrádech, co třeba pro změnu zkusit třeba exotické nerinky nebo snědky, které dobře pokvetou i v teplejším pokoji?

Rychlené cibuloviny

Rychleným květinám se bude nejlépe dařit v prostředí, které je podobné jarní zahradě. V přetopeném obývacím pokoji vám tak mnoho radosti nenadělají. Ideílní je umístit květináč s cibulkami za okno na chladnější místo, kde se teplota pohybuje okolo 15 stupňů.

Se zálivkou to nepřehánějte, ale substrát nenechte úplně vyschnout. V přemokřeném substrátu hrozí hnití cibulek. Protože kvetoucí rostlina potřebuje dost živin, můžete do zálivky jednou za týden přidat hnojivo určené pro kvetoucí rostliny.

Pokud se budete o cibuloviny dobře starat, budou kvést i několik týdnů. Po odkvětu je škoda rostlinku zahodit, i když cibulka stála jen pár korun. Stačí sestřihnout stonek několik cm nad cibulkou a umístit květináč na chladné místo. Omezte zálivku i hnojení na jedenkrát za 14 dní a až listy zežloutnou, přestaňte se zálivkou a po několika dnech vyjměte cibulku a uskladněte ji ve sklepě, kde bude čekat na další sezónu buď u vás za oknem nebo na zahrádce.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*