Ne všechna plastová okna jsou stejná.

šestikomorové plastové okno

šestikomorové plastové oknoRekonstrukce rodinného domu i bytu většinou zahrnuje i omezení tepelných ztrát z objektu a tím i snížení nákladů na vytápění. Jedním z kroků je i volba kvalitních oken. Většinou se volí plastová okna, která představují kombinaci výborných vlastností a přijatelné ceny. Tím jsme se okrajově dotkli ceny plastových oken. Ta by v žádném případě neměla být jediným parametrem pro volbu výrobce a dodavatele oken. Často lidé srovnávají nesrovnatelné.

Vždy je potřeba srovnávat cenu plastových oken, které mají stejné charakteristiky, minimálně stejný počet komor, udávanou tepelnou propustnost, zasklení, kování, zpracování a použitý systém těsnění. Stejně důležitá je i odborná montáž oken. Pokud jsou okna správně instalována, nedojde k poškození a provrtání rámu na několika místech. Právě v těchto místech pak může později docházet k poškození okna. Cena závisí i na variantě okna, počtu křídel i ventilačního větrání. U větších zakázek bývají často poskytovány množstevní slevy. Za kvalitu se i v případě plastových oken vyplatí trochu připlatit.

Kvalitní plastová okna Slovaktual se vyrábějí v základní pětikomorové variantě, dále jako okna s šesti a osmi komorovými ocelovými pozinkovanými výztužnými profily. Charakteristiky osmikomorových plastových oken s trojsklem předurčují tato okna pro použití v nízkoenergetických stavbách. Všechna plastová okna Slovaktual jsou standardně vybavena dvoustupňovým systémem středového těsnění  umístěného ve funkční spáře mezi rámem a křídlem, které dostatečně účinně zabrání zatékání vody do okenního systému. Šestikomorová plastová okna jsou standardně osazena izolačními trojskly s Ug mezi 0.5 a 0.7 a teplými nekovovými meziskelními rámečky SWISSPACER-V nebo TGI, které mají zásadní vliv na omezení rosení oken.

Díky dokonalému těsnění, je optimální využívat mikroventilaci oken nebo jinak zaručit proudění vzduchu v prostoru, například díky klimatizaci. Důležitá je i pojistka proti chybnému otevření okna, která zamezí vysazení okna.

Ne do každého objektu se hodí plastová okna v bílé barvě. Na výběr je i několik odstínů hnědé barvy či dekory dřeva. Plastová okna v dekorech dřeva jsou na první pohled nerozeznatelná od dřevěných oken. Plastová okna si nachází stále více příznivců i díky snadné údržbě a především dlouhé životnosti.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*