V Praze v novostavbě nebo ve staré zástavbě?

byt Praha 6

Priority mnoha lidí jsou si podobné. Málokdo se spokojí s trvalým bydlením v pronajatém domě či bytě, většina lidí by chtěla bydlet ve svém, i když to v mnoha případech znamená zadlužit se i na několik desítek let.

Velmi důležité je tedy si propočítat, zda na nové bydlení budete mít dostatek finančních prostředků. Neváhejte se obrátit na odborníky, kteří vám pomohou nejen s výběrem vhodné nemovitosti k bydlení, ale také s financováním. Více se dozvíte v dnešním článku, který je právě pro vás všechny, kteří uvažujete o vlastním bydlení v našem hlavním městě.

Stará či nová zástavba?

byt Praha 6Požadavky na pěkné bydlení se liší podle povahy věku i zálib toho, kdo byt či dům hledá. Asi se shodneme na tom, že je fajn mít k životu dostatek prostoru. I když může být ruch velkoměsta sice ze začátku zajímavý, mnoho lidí, a zdaleka ne jenom rodiny s malými dětmi, dává přednost klidným lokalitám. I takovéto lokality najdeme na území Prahy, a často překvapivě v širším centru hlavního města.

Některé zajímavé developerské projekty se neomezují na okrajové části Prahy, které sice lákají na klid a zeleň, ale představují problém s každodenním dojížděním za prací, do škol a školek, kroužků i za zábavou a nákupy. Mění a revitalizují se celé oblasti a projekt samotný se často neomezuje pouze na výstavbu bytových domů, ale zahrnuje i výstavbu relaxačních zón, parkovišť a komerčních prostor. Výhody bydlení v novostavbě jsou nepopiratelné. Do dobře postaveného objektu není nutné mnoho let investovat žádné peníze, použité materiály a technologie splňují nároky kladené na současné bydlení.

Pokud nemluvíme o bydlení v panelovém domě na obrovském nevzhledném sídlišti, má bydlení ve stávající zástavbě také něco do sebe. Je to především kouzlo vyzařující ze starého domu.

Jednou z velmi atraktivních lokalit, která kloubí atmosféru staré zástavby s moderními vymoženostmi v bezprostředním okolí, je i Praha 6, například zóna Hradčanská nebo Dejvice. Mezi hlavní výhody těchto lokalit patří velmi dobrá dostupnost MHD, především stanice metra, a nadstandardní občanská vybavenost. Klidná část města se spoustou zeleně láká i rodiny s dětmi. Mezi další zajímavá místa pro bydlení patří byty na prodej Praha 6 v lokalitě U Obory Hvězda či v městské části Bubeneč. Lidé chtějí dobře a komfortně bydlet, a proto stabilně roste poptávka po bytech ve staré cihlové zástavě či po mezonetových luxusních bytech.

Hledáte byt či dům?

Realitní kanceláře vyrostly jako houby po dešti. Ne všechny ale poskytují stejně kvalitní služby a ne všechny mají takové renomé, jako má realitní kancelář REMAX. Jednu z jejích poboček najdete i na Hradčanské.  Ať už uvažujete o koupi nebo prodeji domu či bytu, můžete využít nezávazného odborného poradenství. Mezi poskytované služby patří i komplexní inzertní, právní, hypoteční a poradenský servis, znalecké    posudky či studie proveditelnosti.

Více informací najdete na webu http://remaxnova.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*