Ocel, materiál s mnohostranným využitím

nekorodující ocel

V mnoha odvětvích průmyslu je nutné použít kvalitní a pevný materiál, který vydrží ledacos. Zvláště v případě, že jsou nároky na materiál vysoké, vyplatí se investovat a nakoupit tam, kde je kvalita zaručená. Odměnou vám bude materiál, který vyniká odolností i životností.

nekorodující ocelNejenom ve stavebnictví se využívá vysoce kvalitní ocel legovaná uhlíkem a dalšími prvky. Existuje více než 2000 druhů ocelí lišících se složením i vlastnostmi, ve všech případech je ale jejich základem jediný prvek, železo. Právě díky použití určitého procenta legujících příměsí, lze dosáhnout výroby oceli s požadovanými vlastnostmi, které zcela přesně odpovídajícím požadavkům na další využití tohoto materiálu. Právě proto je ocel jedním z vůbec nejčastěji průmyslově zpracovávaných materiálů. Legovaná ocel má výrazně vyšší podíl legujících příměsí a s rostoucím obsahem uhlíku stoupá i tvrdost oceli po kalení. I vlastnosti nelegované oceli lze samozřejmě v jistém slova smyslu modifikovat. Jedná se o metody žíhání, kalení či popouštění. V úvahu připadá i mechanické opracování a tepelně chemické zpracování.

Příkladem nelegovaných, případně nízko legovaných ocelí jsou oceli betonářské, většinou ve formě ocelových tyčí, které se vkládají do zdiva, aby se zvýšila jeho nosnost, nebo schopnost deformace. Naopak, asi nejběžněji používanou vysoce legovanou ocelí, která se používá a kterou najdeme v mnoha odvětvích průmyslu i v domácnostech, je nerez ocel, obsahující až 30 procent chromu, niklu či manganu. Jak již název napovídá, nerez ocel se vyznačuje především zvýšenou odolností vůči chemické i elektrochemické korozi, která je dána pasivací povrchu železa, které tak s okolními látkami nereaguje. Daný typ odolnosti vůči korozi lze kromě nejběžněji používaného chromu zvýšit některými dalšími příměsemi. Pro průmyslové využití se ocel dodává nejčastěji ve formě tyčí různých profilů, s délkou od 3000 mm do 6000 mm, drátů či svitků

Kde nakoupit

Tažené tyče a ocel, nerezové tyče, mosazné tyče, ploché tyče a ocel, automatovou ocel, válcované tyče a ocel či mosaz v nejrůznějších rozměrech a jakostech, to vše najdete v sortimentu  české společnosti Společnost AC Steel, která není žádným nováčkem v oboru. Zákaznický komfort je podpořen sítí skladů, vlastním vozovým parkem i servisem zajišťovaným on-line informačním systém pro prodej, skladování a distribuci hutních materiálů.
Zákazníky využívající služeb centrály v Českém Těšíně i poboček v Napajedlech, na Kladně a v Žilině jsou velké mezinárodní koncerny, společnosti působící v automobilovém průmyslu, i středně velké a malé výrobní společnosti a drobní živnostníci. Není problém realizovat také dodávky v režimech „Just In Time“ a „KANBAN“.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*