Výhody předokenních žaluzií

venkovní žaluzie

V ideálním případě máte teplo a přirozené světlo v interiéru díky oknům situovaných na jih, případně na západ. To je samozřejmě vhodné kvůli energetické bilanci domu, ale je potřeba myslet i na možnost prostory zastínit. Stínící prvky zamezí přehřívání interiéru v létě, umožní vám sledovat televizi bez rušivých slunečních paprsků a odrazů nebo si dostatečně odpočinout po noční směně v práci.

venkovní žaluzieJednou z možností jsou stále oblíbenější venkovní žaluzie. Hovoří pro ně jejich vzhled, vysoká účinnost zastínění a jejich použití jako bezpečnostního prvku proti násilnému vniknutí do domu. Vzhled venkovních žaluzií lze zcela podřídit stylu objektu. Kvalitní a dobře instalované žaluzie také mohou ušetřit náklady na vytápění a klimatizaci objektu, zvláště v případě, že je doplníte o čidla, která reagují na momentální povětrnostní podmínky.  Protože někdy je potřeba mít v interiéru světla více, někdy méně, lze ovládat jeho intenzitu naklápěním lamel žaluzií.

Na instalaci venkovních žaluzií je dobré myslet již ve fázi návrhu domu. V takovém případě lze rolovací mechanismus schovat do výklenku fasády. U již postavených nemovitostí se rolovací systém instaluje na fasádu domu, případně lze žaluzie namontovat přímo na okno. Venkovní žaluzie můžete lze ovládat manuálně nebo elektrickým pohonem.

V bohaté nabídce společnosti Univers, předního výrobce a prodejce stínící techniky a vratových systémů, najdete rolety a venkovní žaluzie z různých materiálů. Nejvíce se používají žaluzie z hliníku, případně z plastu. Pokud zvolíte předokenní rolety na míru a opatřené kvalitní ovládací elektronikou, budou vám bez poruchy dobře sloužit dlouhou dobu. Pokud si nejste v výběrem žaluzií jistí, poraďte se s odborníky a nechte si nechat navrhnout  to nejlepší možné řešení, danému objektu šité na míru.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*