Srovnání dodavatelů plynu.

plyn

Stále více lidí se snaží omezit výdaje z rodinného rozpočtu. Pokud chcete ušetřit za plyn, vyberte nabídku, která je nejenom ekonomicky výhodná, ale také zahrnuje stejně kvalitní služby. Proto se u porovnání cen plynu 2013 podívejte i na zákaznické služby, které každý dodavatel nabízí.

Možná úspora za plyn

plynPokud si nejste opravdu jisti, vyhněte se podomním obchodníkům, kteří nabízejí zaručeně tu nejvýhodnější nabídku a mají hned připravenou smlouvu. Zjistěte si veškeré potřebné informace než se rozhodnete pro změnu dodavatele plynu, ať nenaletíte na podvodné praktiky. Cena odebraného plynu závisí na více  faktorech, lokalitě, velikostí odběru a tarifu. Je jednoduché zjistit zda platíte přiměřenou nebo zbytečně vysokou roční  částku. Pokud na plynu pouze vaříte, a to jen občas, změnou dodavatele neušetříte nijak závratné sumy, v případě, že plynem vytápíte rodinný dům, jedná se o možnou úsporu až několik tisíc Korun za rok.

Není nutné začít šetřit například na kvalitě kupovaných potravin. Mnohem jednodušší je mít pod kontrolou výdaje za energie.

Málokterý spotřebitel ví, že část peněz, která figuruje na ročním vyúčtování spotřeby energií tvoří i paušální platba za energii z obnovitelných zdrojů. Tato částka podléhá regulaci státem a je tedy u všech distributorů stejná. Cena plynu jako komodity se u jednotlivých dodavatelů liší a nepodléhá regulaci státem. Je pravděpodobné, že ceny energií v budoucnosti dlouhodobě klesat nebudou. Některé tarify, ale umožňují fixaci ceny plynu na určité období. Případné zdražování, ale i zlevňování se vás v takovém případě týkat nebude.

Jediný tarif za odběr plynu

Pokud je pro vás obtížné orientovat se v nabídce mnoha tarifů od jednotlivých společností, můžete odebírat levný plyn od společnosti Lama Energy, která působí na našem trhu od roku 2007. A proč je nabízený tarif výhodný i pro domácnosti? Stabilně nízká cena plynu je zaručena vlastní těžbou na jižní Moravě, která pokrývá zhruba čtvrtinu dodávek plynu, a samozřejmě také výhodnými nákupy na energetické burze.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*