Vybavení jako z kadeřnického salonu oceníte i doma

Máte doma hřeben? Odpovídat na tuto otázku je asi zbytečné. Hřebeny a kartáče najdeme v každé domácnosti. Ne vždy se ale jedná o hřebeny a kartáče kvalitní. Příliš ostré hrany mohou poškozovat vlasové kořínky i pokožku hlavy. Po učesání některými kartáči máme „létající“ vlasy jak Einstein na proslulé fotografii. I doma ale můžeme mít hřeben či kartáč na vlasy,  který používají profesionálové. Záleží jen na nás a na typu našeho účesu, zda nám více vyhovuje plochý či kulatý kartáč. A pokud máte vlasy se sklonem ke krepatění, doporučujeme kartáč s anti statickou úpravou.

A kde se dá profesionální kadeřnické vybavení koupit? Kulaté, ploché kartáče i speciální kartáče a také natáčky, nůžky na vlasy a vlasovou kosmetiku pohodlně objednáte ve specializovaném internetovém obchodě. Kulaté kartáče se liší průměrem i materiálem, ze kterého jsou vyrobeny. Profesionální kartáče Tangle Teezer  jsou určené k rozčesávání vlasů. Kartáče Triangle mají nylonové štětiny, měkkou dobře padnoucí rukojeť a jsou anti statické. To znamená žádné elektrizované ani krepaté vlasy.

Pokud sháníte kvalitní nůžky a nechcete utrácet několik tisíc Korun za značkové profesionální nůžky Solingen, ale ani nechcete používat obyčejné nůžky z papírnictví, můžete zvolit kompromis v podobě nůžek pro začínající kadeřnice, jejichž cena se je zhruba několik stokorun. A co vlastně umožňují profesionální nůžky? Profi nůžky se dobře drží, jsou perfektně vybalancované, případně umožňují individuální nastavení chodu. Vynikají opravdu ostrým ostřím s dlouhou životností a umožňují vytvořit precizní klouzavý střih. Bylo také zjištěno, že zaoblené ostří nejenom že zaručuje ideální úhel střihu, ale méně se tupí ve špičkách.

Kartáče

Kulaté kartáče mají nejčastěji průměr 35,54,50,55,75 nebo 80 mm. U plochých kartáčů záleží na počtu řad. I když se kartáče v dnešní době vyrábějí z umělých materiálů, musí být v první řadě kvalitně zpracované a nepoškodit pokožku hlavy.

Velmi populární je například kartáč D Méli Mélo se zajímavým designem, který se dobře drží a lze ho použít na mokré i suché vlasy všech typů. Dalším profesionálním kartáčem se zajímavým designem je Tangle Treter. Na výběr jsou různá barevná provedení, například zebra nebo růžová. Profesionální kartáče Tangle Teezer  jsou určené k rozčesávání vlasů. Kartáče Triangle mají nylonové štětiny, měkkou dobře padnoucí rukojeť a jsou anti statické. To znamená žádné elektrizované ani krepaté vlasy.

Nůžky
Základním a důležitým vybavením pro každou kadeřnici jsou samozřejmě nůžky. V internetovém obchodě najdeme nůžky a seřezávaje různých cenových úrovní, které najdou své uplatnění nejenom v kadeřnickém salonu, ale i doma.

A čím se liší profi kadeřnické nůžky značky, které nabízí třeby značka Solingen od těch obyčejných, které koupíme třeba v papírnictví? Základem je samozřejmě kvalitní materiál, prvotřídní kalená ocel. Dlouhá životnost ostří je navíc dána technikou Fridour, kdy dochází k hlubokému zamrazení materiálu tekutým dusíkem. Tyto nůžky jsou také vhodné i pro lidi trpící alergií na nikl. Profesionální kadeřnice si s jedněmi nůžkami nevystačí. Potřebují i dlouhé nůžky s hladce broušenými oběma stranami, nůžky s vypoukle tvarovanými břity s integrovaným ostřím či efilační nůžky se zuby s mikroozubením.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*