Funkční a designově zajímavé školní batohy.

batoh

batohPrvňáčků i ostatních dětí a školní mládeže se týká výběr školní tašky, dnes častěji školního batohu. Dítě musí školní batoh především zaujmout. Rodiče především menších dětí by se pak měly soustředit na jeho funkčnost.

Školní batohy a školní aktovky by měly splňovat několik základních věcí. Měly by poskytovat dobrou oporu a podporovat zdravé držení těla, neměly by chybět bezpečnostní reflexní prvky pro dobrou viditelnost dítěte i za šera a tmy. Batohy lze rozdělit do dvou skupin podle věku dítěte. Školní batohy vhodné pro nejmladší školáky (cca 1. – 3. třída) mají jinou strukturu i design a batohy pro starší školáky (cca 4. – 7. třída). Samostatnou skupinu tvoří tašky a batohy pro mládež.

Školní batohy určené pro žáky nižšího stupně Základní školy  mají klasickou koncepci. Vybírejte batohy s odvětranými zády, regulovatelnými popruhy,  širší základnou zaručující větší stabilitu batohu, a sníženou hmotností. K většině kvalitních batohů lze přikoupit  školní pouzdro popřp. penál ve stejném designu.

Školní batohy pro starší děti bývají vyšší a liší se i uspořádáním vnitřního prostoru a kapes. Mladší i starší školáci ocení batoh, kterého si ostatní všimnou. Designově zajímavé pestrobarevné batohy určené pro starší školáky mívají abstraktní motivy inspirované sketeboardovou modou nebo pop art. Možná vás překvapí skvělý výsledek vzniklý kombinací  zdánlivě nekombinovatelných barev, které jsou na ulici prostě vidět. Barvami hýří i podšívky v jednotném stylu. Užitečnou vychytávkou je praktická kapsa na svačinový box umístěná mezi přední a zadní komorou batohu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*