Pískoviště, která vaše děti nadchnou

pískoviště

pískovištěKdyž je venku alespoň trochu hezky, není nijak těžké zabavit malé dítě. Už děti ve věku kolem jednoho roku milují hraní na pískovišti. Zhruba rok si vystačí s bořením výtvorů ostatních, ve fázi tvoření přecházejí od bourání báboviček k jejich stavění. Je to práce záslužná a důležitá pro jejich vývoj, protože se zdokonalují v jemné motorice a jejich fantazie jim zase pomůže ozdobit hrady lístečky, klacíky a kamínky. Velikost pískoviště v tomto případě nehraje velkou roli. Dítě si vyhraje i na menším domácím pískovišti, kde navíc mají rodiče jistotu, že písek není znečištěný.

Kvalita dětských hřišť ve městech, potažmo pískovišť je různá. Nově vznikající hřiště již sice bývají oplocená a pískoviště někdy uzavíratelná, aby se zamezilo kálení psů a holubů, padání listí a zatékání dešťové vody do písku, i tak ale má domácí pískoviště umístěné na zahradě řadu výhod. Je samozřejmě nutné vybrat pískoviště kvalitní, vyrobené ze zdravotně nezávadného materiálu a bezpečné, splňující všechny platné normy pro výrobky určené těm nejmenším. I písek určený pro hraní musí splňovat jiné hygienické limity, než písek určený třeba na stavbu.

Na výběr jsou pískoviště dřevěná či plastová. Plastové pískoviště Vyniká nad dřevěným lehkou váhou, variabilitou tvarů a barev, nižší pořizovací cenou i vysokou životností.  V sortimentu plastových pískovišť nás zaujali pískoviště od americké firmy Step2, která mají zábavné a promyšlené provedení bez ostrých hran. Většina modelů má víko, které lze v případě potřeby použít i jako nádržku pro vodu. V sortimentu najdete i několik pískovišť, která jsou určená pro hraní s pískem i vodou. Rodiče asi nebudou nadšeni ze špinavých triček a tepláčků, na děti ale kombinace písek  a voda působí skoro magicky. Možná oceníte i příslušenství k pískovištím, jako jsou domečky, skluzavky a další hrací prvky, slunečníky, stolečky a lavičky nebo bábovky a další hračky a nádoby na vodu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*