Ložiska a řemeny pro každý stroj

ložisko

ložiskoCo by byly stroje bez ložisek? Ložiska jsou jednou z klíčových strojních součástí. Jejich funkce je stejná už několik tisíciletí. Snižují tření a usnadňují vzájemný posuvný nebo rotační pohyb jednotlivých částí strojů.

Kuličková ložiska tvoří většinou dva kroužky, valivá tělesa, klec a těsnící prvky. Ložiska by neplnila svou funkci bez maziva. I v případě ložisek dochází k neustálému procesu zlepšování vlastností produktu a odstraňování problémů, jako je třeba odvod vznikajícího tepla, ochrana proti korozi či vnikání nečistot do ložiska. V případě použití u některých sofistikovaných strojů je vyžadována vysoká provozní spolehlivost ložisek i dalších součástek. Je tedy klíčové zvolit nejvhodnější typ ložiska, odpovídající konkrétním požadavkům.

Podle směru síly, kterou mají ložiska hlavně přenášet, lze ložiska rozdělit na radiální a axiální. V praxi se toto rozdělení využívá pro udávání únosnost pro radiální či axiální síly. Další možné dělení je na ložiska s bodovým stykem a válečková, soudečková, kuželíková a jehlová ložiska, u kterých vzniká styk v přímce. Mezi výhody válivých ložisek patří nízké ztráty a vysoká životnost, snadná vyměnitelnost, odolnost proti vysokým otáčkám a teplotám.

Ať už sháníte radiální či axiální ložiska, upínací, kluzná či jiná ložiska, najdete je v sortimentu internetového obchodu Techseal. Techseal je firma specializovaná na produkty týkající se těsnění. Kromě nejrůznějších typů ložisek firma nabízí manžety ze všech elastomerových materiálů, průmyslové a automobilové řemeny, opravdu kvalitní lepidla Loctite, silikony, tmely, upevňovače a těsnění. Mezi poskytované služby patří utahování a utěsňování za provozu, mobilní obrábění, seřizování pojišťovacích ventilů za provozu či opravy vlásenek trubkových výměníku na pozici. Více informací o poskytovaných službách a nabízených produktech najdete na stránce www.techseal.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*