Víte, čím krmíte svého psa?

brit granule

Tato otázka trápí nejednoho majitele. Musíme totiž dnes a denně řešit kompromisy mezi zdravou a chutnou psí výživou. Granule pro psy jsou sice plnohodnotné a obsahují krom vyvážených živin také nezbytné vitamíny, minerály a mnohdy také různá chondro protektiva, ale mnoho psů je jednoduše nepozře. Na granule bychom psa měli naučit již od štěněte. Ušetříme si tím spoustu práce s vařením a odvažováním potravy. Díky jednoduchému kelímku máme dávkování vyřešeno raz-dva.

Jaké zvolit psí granule?

brit granuleGranule pro psy jsou artikl jako každý jiné. Existuje spousta výrobců, značek a druhů psích granulí. Vybírat můžete z několika řad, jako jsou prémiové nebo superprémiové granule. V žádném případě neporučujeme nakupovat granule v supermarketu, kde 1 kg potravy vyjde asi na 15 Kč. Je jasné, že tyto granule neviděly maso ani z rychlíku. Pokud chcete krmit opravdu kvalitními granulemi, vybírejte z rodiny superprémiového krmiva pro psy. Příkladem kvalitních granulí české výroby mohou být superprémivé granule Brit, nebo třeba Calibra. Granule jsou vždy rozděleny podle velikosti a stáří psa. To je další parametr, který musíte bezesporu sledovat. Například granule pro štěňata a juniory mají naprosto jiné složení než granule pro seniory, kteří mají mnohdy problémy s klouby a také nadváhou.

Obě zmíněné značky vyrábějí krom granulí pro psy také další krmivo pro psy, jako jsou konzervy a pamlsky. Konzervy pro psy jsou stejně jako granule, plnohodnotným krmivem. Nedoporučujeme je tedy míchat s těstovinami nebo rýží. I konzervy pro psy jsou rozděleny podle stáří a hmotnosti psa. Pro malé mlsné pejsky jsou v nabídce různé druhy paštiček a paté. Konzervy jsou dalším poměrně jednoduchým způsobem, jak psa nakrmit. Další možností může být vaření. Ne vždy je ale domácí strava pro psa vhodná. Vařit musíte jen málo tučné maso, těstoviny a rýži a zeleninu. Krom toho musíte psovi dodávat vitamín H a další nezbytné vitamíny. Nezapomeňte také na lososový olej. To vše ale již obsahují granule, takže mi jistě dáte za pravdu, že než psovi vařit, je lepší krmit suchým krmivem. To se navíc prodává v malém i maxi balení. Malá balení berte jako ochutnávku, které granule by byl ochoten váš pes pozřít. Větší, ekonomická balení pak kupujte běžně. Velké pytle granulí jsou většinou v uzavíratelném balení, aby zůstaly déle čerstvé a voňavé.

Pamlsky pro psy

brit pamlskyPokud budeme uvažovat pamlsky pro psy, obě značky nabízejí masové pamlsky, které neobsahují příliš tuku s psi je doslova milují. Uvažovat musíme i zdravý chrup. Psi, kteří jsou krmeni granulemi, mají obecně mnohem méně plaku a zubního kamene. Tvrdé granule jim totiž obrušují zuby. I přes to ale občas kupte kosti z bůvolí kůže a další pamlsky na čištění zubů. V nabídce jsou ale také hračky na čištění zubů. Všechny zmíněné chovatelské potřeby a ještě mnohem více můžete koupit v kamenných zverimexech. My ale doporučujeme nákup na Internetu, kde seženete toto zboží za zlomek ceny oproti kamenným prodejnám.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*