Okrasné trávy zahradě sluší

dekorativní trvávy

dekorativní trvávyNe každého se líbí užitková zahrada, ne každý má čas a sílu pěstovat rajčata, brambory a česnek. Koutek k odpočinku, ale ocení snad každý. A pokud tomu zahradničení moc nedáte, pořiďte si okrasnou zahradu s nenáročnými stromy, keři a bylinami. Slunným místům nejlépe sluší okrasné traviny.

Příkladem okrasné a nenáročné rostliny je vytrvalá tráva kortaderie častěji známá jako Pampová tráva (Cortaderia selloana). Patří stejně tak jako běžné trávy lipnice do čeledi lipnicovitých (Poaceae). Stane se dominantou menší zahrady, kde vyniknou její dva až tři metry výšky i dekorativní střapaté květenství, především to samičí. Zvolit můžete bílou nebo růžovou variantu, obě se budou dobře výjimat ve váze.

Mladé rostlinky můžeme vysazovat právě nyní. Silná, zdravá a vzrostlá rostlina snese přezimování, mladší kortaderie jsou více citlivé na mráz a proto se alespoň v prvním a druhém roce doporučuje zazimovat je ve skleníku nebo studené části domu. Ochranu před zmrznutím zajistí volba dostatečně chráněného stanoviště a svázání listů a jejich zateplení třeba listím nebo chvojím v zimním období. Kortaderie preferuje slunečné místo a dobře propustnou výživnou půdu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*