Tmavé tóny barev tapet jsou vynikající pro vytvoření kontrastní plochy

tmava tapeta

V dnešním článku se zaměříme na výběr kontrastní tapety. Dle bytových designérů je totiž velmi efektní, pokud jednu stranu stěny pokoje vytapetujete tmavší tapetou, než mají okolní zdi. My si dovolujeme souhlasit a přinášíme více informací.

Základem je podklad pro tapetu

Je velký rozdíl, pokud tapetu chcete lepit na sádrokarton, omítku nebo třeba dřevěnou přepážku. Nejdůležitější je, zda je povrch nasákavý a to také při výběru tapety v obchodě zmiňte jako první. Pak už stačí si uvědomit, zda je potřeba prostor opticky zvětšit. Všeobecně platí, že vzory, které jdou vertikálně, se hodí pro menší prostory. Dávno už neplatí, že do malých místností je lepší volit drobnější vzory. Jedním dechem je ale potřeba dodat, že opravdu velké vzory je potřeba volit opravdu citlivě nebo se dokonce poradit s bytovým architektem.

Klasické papírové tapety jsou dávno překonány

Ovšem je to klasika, která nejen že neomrzí, ale navíc to tolik nepocítíte v peněžence jako v případě tapet vinylových. Oba typy pak seženete různě reliéfní. Na našem trhu pak už jsou i tapety do kuchyně či koupelny, které mají vodoodpudivou úpravu. Do velmi namáhaných prostor (třeba místo zad šatní skříně či nábytku do chodby) pak volte tapety, které jsou odolné proti otěru. Sice si malinko připlatíte, ale zato si budete užívat krásné tapety dlouhou dobu.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*