Už máte připravené dřevo na zimu?

štípačka

štípačkaSice nás čeká ještě několik docela slunečných dní, ale nenechte se mýlit. Je říjen a s ním začíná i topná sezóna. Mnoho lidí vytápí svůj rodinný domek dřevem, případně má krb či krbovou vložku jako druhý systém vytápění.

Kvalitní suché dřevo je poměrně efektivním topivem. Nové moderní kotle na dřevo jsou sice velmi účinné a není nutné přikládat každou hodinu, ale jedna nevýhoda vytápění dřevem přetrvává. Musíte si na zimu připravit dostatečnou zásobu dřeva.

S tímto nelehkým úkolem vám mohou pomoci štípačky dřeva. Se štípačkami si ušetříte mnoho práce. Dřevo připravíte mnohem rychleji, než kdybyste ho sekali starou dobrou sekyrkou. Na výběr máte štípače dříví elektrické nebo benzínové. Použití štípačů je při dodržení návodu k použití velmi bezpečně. Součástí štípačů jsou kola, která usnadní manipulaci a skladování.

Pro štípání menšího či středního množství dřeva si vystačíte s elektrickými modely štípaček o výkonu kolem 1500W a štípacím tlaku do pěti tun. I s těmito štípačkami lze štípat půlmetrová polena. Jejich cena se pohybuje kolem pěti tisíc Korun.

Výkonnější štípačky dřeva jsou charakteristické výkonem 3500 W či vyšším a štípací sílou minimálně 7 tun. Tyto výkonné stroje si poradí i se silnými dlouhými poleny, na které je sekyrka krátká. Vertikální štípačky mohou mít výhodu přestavitelné pracovní desky podle délky polen.  Oceníte i praktický křížový štípací klín, který výrazně zvyšuje rychlost a práce. Jednotlivé modely výkonných štípaček se liší nejenom výkonem, ale i hlučností, vyvíjeným tlakem, rozměry a hmotností. Jednotlivé modely můžete koupit za nízkou cenu v internetovém obchodě LevneElektro.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*