Jak se nezbláznit ze stěhování

stehujemezavas

Nabízí se mnoho důvodů, proč mít ze stěhování noční můry. Je zcela běžné, že při něm dochází ke zničení i ztrátě věcí, k problémům při převozu a k tomu všemu se přidává ještě stres. Na druhou stranu není třeba se stěhování obávat. Pokud budete postupovat promyšleně podle plánu, zvládnete to!

stehujemezavas

Příprava je polovinou úspěchu

I z vaší domácnosti bude potřeba přestěhovat mnoho věcí, takže si musíte na jejich zabalení vyhradit dostatek času. Před balením si připravte krabice. Seženete je v obchodech, na stěhování těžkých věcí si kupte krabice nové, které jsou odolnější. Každá krabice by měla být popsána, ulehčí vám to vybalování. Vždy je lepší krabici ještě přelepit silnou lepící páskou. Při balení postupujte systematicky, místnost pro místnosti. Nábytek je dobré obalit folií, aby nedošlo k jeho otlučení.

Nepoužívané dejte pryč!

I u vás doma se pravděpodobně nahromadila spousta zbytečných věcí, které do nového domova není potřebné stěhovat. Odhodlejte se k řádné čistce a nepotřebné věci vyhoďte. Lze uspořádat například internetovou aukci, vyděláte si tím nějakou tu korunu navíc. Nebojte se upořádat ani „garážový“ výprodej, i v ČR je to poměrně běžné.

Silné ruce profesionálů

Nemáte dostatek sil na přenos nábytku? Pomůže například stěhovací služba Plzeň. Nabízí pronájem auta i profesionální služby stěhováků, pro které je výnos věcí z bytu hračka.

Cesta musí proběhnout v klidu

Kromě systému balení věcí je nutné naplánovat cestu. Pokud bydlíte ve městě, nezapomeňte si dopředu zamluvit místo na parkování před domem. Stěhování Plzeň či v jiném velkém městě se snadno zkomplikuje kvůli dopravním omezením. Dopředu si tedy zjistěte, kde na silnicích číhají problémy a vyhněte se jim.

Začněte malými!

Naplánovat musíte i výnos věcí z domácnosti. Nejdříve je nutné vyklidit prostor, aby se daly snadno vynést těžké a velké kusy. Začněte drobnostmi, nakonec vystěhujte velké kusy nábytku. Při skládání do auta to platí opačně – jako první musíte uložit věci velké.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*