Úsporné a výkonné osvětlení, které vás nezklame

led trubice

Jak jistě víte, typů osvětlení je hned několik. Může jím být klasická žárovka, zářivka anebo také LED osvětlení, které představuje mnoho výhod, a také jím se budeme v článku dále zabývat.

Obecně LED osvětlení můžeme dále rozdělit na mnoho druhů LED žárovek, LED pásky a v neposlední řadě také LED trubice, které mají v praxi velmi široké využití.

led trubiceLED trubice se vyrábí v mnoha velikostech a také s různými odstíny zabarvení skla. Typ trubice samozřejmě vybíráme podle toho, kam bude následně umístěna. Využívány bývají velmi často ve velkých prostorách, například ve skladech, halách, kancelářských a administrativních budovách, ale i ve školních a zdravotnických zařízeních. LED trubice můžete ale také umístit i do domácnosti, klasickou zářivku může LED trubice nahradit třeba v kuchyni nebo v garáži či velké chodbě. Těleso samotné LED trubice je vyrobeno z hliníku, z polykarbonátu je pak vyrobeno stínidlo.

Nyní bychom jistě měli uvést výhody, proč si LED osvětlení pořídit do svého domu či jiných větších prostorů. Na prvním místě jistě stojí životnost, která je u LED trubice pětinásobně vyšší než u klasické zářivky. Pokud byste si pořídili LED žárovku, tak vám průměrně vydrží pětadvacetkrát déle než obyčejná žárovka a to už je jistě velký rozdíl. Každého samozřejmě zajímá i cena, která je právě v porovnání s životností a výkonem opravdu nízká. Jestliže jste vlastníkem velké haly, nebo kancelářských prostorů, tak vás LED osvětlení velmi potěší i svou úsporností, patří totiž do energetické třídy A+ a díky němu snadno ušetříte až 90% z částky, kterou jste dříve platili s klasickým osvětlením. Další velkou výhodou je také mnohem větší svítivost než u klasických žárovek nebo zářivek a také rychlejší nástup svitu. Jak již bylo zmíněno, jejich životnost je opravdu dlouhá, je to dáno i tím, že nejsou poškozovány při častém zapínání a vypínání zařízení, při kterém obyčejná žárovka velmi snadno shoří.

Na co je dnes kladen větší důraz, než v letech dřívějších, je obsah škodlivých látek. LED trubice neobsahují rtuť ani jiné jedovaté a nebezpečné látky, od toho se samozřejmě odvíjí i snadná recyklace již nefunkčních kusů. Plusem je také i to, že nevyzařují ultrafialové ani infračervené záření a při provozu je jejich povrchová teplota velmi nízká.

Přemýšlíte, kam zamířit pro koupi LED žárovek nebo trubic? Nemusíte chodit daleko, stačí navštívit internetový obchod RD-shop, který se specializuje na prodej LED osvětlení. Pokud si nebudete s něčím vědět rady, ochotně vám poradí a pomohou s výběrem toho správného osvětlení právě pro vás.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*