Úsporná tepelná čerpadla vytopí rodinný dům a ohřejí vodu v bazénu.

úsporná tepelná čerpadla

úsporná tepelná čerpadlaJedním z často volených systémů vytápění v nově stavěných rodinných domech jsou tepelná čerpadla. Jedná se o zařízení značně ekonomické i ekologické. Tento zdroj tepla znatelně omezí náklady na topení. Úsporná tepelná čerpadla lze za určitých podmínek použít i pro klimatizování objektů či ohřev užitkové a bazénové vody.

Pokud se rozhodnete pro úsporná tepelná čerpadla pro ohřev vody v bazénu, můžete si užít koupání v příjemně teplé vodě, i když se léto příliš nevydaří. Získáte spolehlivý systém nezávislý na slunečném počasí, který spolehlivě  pracuje při teplotách od 5 stupňů. Účinnost systému ohřevu vody je vysoká a pohybuje se v rozmezí 250% až 500% podle teploty vzduchu. Systém ohřeje vodu až na cca 50 ºC, což je naprosto dostatečné pro udržení teploty vody v bazénu mezi 28 až 30 stupni. Při využívání tepelného čerpadla můžete dosáhnout na nízkou sazbu elektřiny.

Tepelná čerpadla, jak již název napovídá, odčerpávají nízkopotenciální teplo z různých médií, nejčastěji ze vzduchu či z vody, ale i ze země. Odebrané teplo následně předávají  do topné soustavy. Systém funguje i za nízkých teplot a lze ho napojit na radiátory i podlahové vytápění.

Společnost A-technology nabízí prodej, instalaci a servis kvalitních úsporných tepelných čerpadel MasterTherm. Vytápění, případně i další elektrické spotřebiče lze snadno centrálně ovládat z jednoho místa i přes internet. Třešničkou na dortu je moderní design centrálního řízení s dotykovým displayem. Na úsporná tepelná čerpadla je poskytována až sedmiletá záruka. Pro chod systému tepelného čerpadla je nutná elektrická energie. Provozní náklady jsou ale velmi nízké. Při vytápění objektu se z 1 kW spotřebované elektrické energie vyrobí až 4,4 kW tepla. Tepelná čerpadla jsou optimální variantou pro novostavby, jejich použití je ale univerzálnější a lze je instalovat i pro objekty procházející celkovou rekonstrukcí.

A-technology nabízí i jedinečné systémy úsporná tepelná čerpadla – fan-coil multifunkční radiátory. Tento systém lze použít pro vytápění i ochlazování interiéru.

1 Comment

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*