Zahradní domky a altány

zahradní pergola

zahradní pergolaKaždý si hezkou zahradu představuje trochu jinak. Někdo chce v první řadě pěstovat zeleninu, ovocné stromy, jiný chce vytvořit ze zahrady spíše relaxační zónu s okrasnými stromy, keři a květinami. Zahrada ale není jen tráva a záhony, ale místo pro posezení s rodinou a přáteli. Mnoho zahrad už zdobí pergoly, altánky a praktičtější zahradní domky.   Podle funkce i prostoru, který je k dispozici volíme altány, které stojí volně v prostoru či pergoly, které jednou stěnou přiléhají k budově. Dřevo je krásný a odolný materiál, který sluší každé zahradě. Navíc pokud je základ stavby realizován z dostatečně silných dřevěných hranolů namořených proti plísním, je zaručena dlouhá životnost stavby.  Další dřevostavbou na zahradě může být zastřešené stání pro automobily.

Realizace pergoly nebo altánu

Velikost altánu či zahradního domku, tj. velikost zastřešeného prostoru, by měla odpovídat velikosti zahrady. Je nutné zvolit i druh podlahové krytiny. Nejčastěji se používá venkovní mrazuvzdorná dlažba či plochý kámen, v některých případech i  udusaná hlína, písek, štěrk a podobně. Ze stejného materiálu může být i přístupová cesta k altánu či pergole. Celkový dojem z pergoly či altánu dotváří popínavé rostliny.

Zahradní domek může sloužit jako dočasný obytný prostor přes léto, případně lze zahradní chatku obývat i celoročně. Část zahradního domku může sloužit k uskladnění zahradních potřeb a nástrojů.

Pro stavbu dřevěných domků či altánů ve většině případů není potřeba stavebního povolení. Zdatný kutil může nakoupit předpřipravený stavební materiál a provést montáž svépomocí. Profesionální firma dodá zahradní domek či altán splňující vaše požadavky a zajistí i přípravu základů a odbornou montáž dřevostavby. Dosáhnete tím i na sníženou sazbu DPH.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*