Varné desky

plynova varna deska

Kuchyně je bezesporu centrální místností pro celou rodinu. Právě to je důvod, proč se v dnešním článku zaměříme na varné desky. Ostatně kuchyň by ani nebyla kuchyní, kdyby v ní nebylo možné vařit. Jak ale vybrat správný sporák nebo varnou desku? To je otázka, která trápí snad všechny, kteří si kuchyni zařizují. My jim gratulujeme, protože například indukční varné desky jdou technologicky tak kupředu, že je radost na nich vařit.

plynova varna deskaI přesto se většina profesionálů přiklání k názoru, že nejpohodlnější a zároveň nejlevnější vaření je na plynu. Plynové varné desky jsou dnes velmi designové a s mnoha vychytávkami. V žádném případě nebudete potřebovat sirky, kterými byste plamen zapálili. Dnešní desky na plyn mají i zásuvku do elektrické energie a díky tomu mají samozapalovací systém. Ovšem plynové desky nejsou zrovna příjemné na úklid. Zcela jinak jsou na tom sklokeramické varné desky.

Sklokeramické varné desky jsou nejenom krásné a můžete na ně použít jakékoliv nádobí, ale navíc jsou velmi praktické na úklid. Vytekl vám obsah hrnce? Nevadí, stačí setřít a v případě připálení použít čistič na sklokeramické desky. Nemusíte ale odstraňovat hořáky a podobně.

Přehled varných desek v různých cenových relacích najdete na levneelektro.cz

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*