Zdravotní matrace nejsou určeny jen pro nemocné a seniory.

matrace Matracin

matrace MatracinKdyž si v noci dobře odpočinete, hned se vám snáze a veseleji vstává. Spánek přímo i nepřímo ovlivňuje naše zdraví. Zvlášť pokud máte nějaké obtíže pohybového aparátu, měli byste dbát na výběr vhodné postele, roštu a zdravotní matrace.

Je mýtem, že zdravotní matrace mají své místo pouze u lidí dlouhodobě upoutaných na lůžko. Příznivé vlastnosti zdravotních matrací ocení opravdu každý. Ne každá matrace, s označením zdravotní, je ale vhodná pro každého. Matraci vybírejte podle své váhy a počtu zón přizpůsobených váze a tlaku vašeho těla. I když vám připadá, že vaše vysloužilá matrace vypadá i po letech jako nová, neoddalujte nákup nové kvalitní matrace, vyrobené z moderních materiálů za pomoci nových technologických postupů. Matrace nemají totiž životnost dlouhá desetiletí. Po nějaké době se zhoršují vlastnosti jádra matrace, která již neposkytuje optimální podporu vašemu tělu.

Kapitolou sama pro sebe, jsou staré pružinové matrace, které opravdu nejsou vhodné ani pro příležitostné spaní. V dnešní době lze ale koupit i kvalitní pružinové matrace, jedná se o matrace taštičkové, kde je každá pružina v obalu.

Jednoduchá molitanová matrace není vhodná ani pro spaní dětí, tím méně pro seniory. Výrobci kvalitních matrací, jsou si jisti kvalitou svých produktů a poskytují bezplatnou prodlouženou záruku na pět či sedm let. Zdravotní matrace bývají vyšší, až 22 cm. Jejich další výhodou je snímatelný pratelný potah a protialergenní úprava. Kdo zkusil spát jednu noc na kvalitní matraci, v žádném případě se již ke své původní vysloužilé matraci nevrátí. Odpuzují prach i roztoče.

Někdo raději spí na tvrdší, někdo na měkčí matraci. Pro zaručení tvarové stálosti mají některé matrace jádro s kokosovou vrstvou. Dokonalé přizpůsobení tělu ale zajišťuje vrstva viskoelastické neboli líné pěny, charakteristické tzv. tvarovou pamětí. I matrace s dostatečně silnou vrstvou paměťové pěny lze koupit za přijatelnou cenu. Jednotlivé typy matrací, včetně dostatečných informacích o jednotlivých modelech, a doplňkový ložní sortiment najdete na www.matracin.cz.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*