Výdaje za energie pod kontrolou.

plyn

plynMožností, jak ušetřit za energie je hned několik Kromě poměrně složitých variant, jako je zateplení objektu, výměna oken a změna systému vytápění, existuje i jednodušší způsob. Jedná se o možnost ušetřit díky změně dodavatele plynu nebo elektrické energie. Obzvlášť pokud vytápíte nemovitost, je pro vás cena plynu klíčová. Výběrem nejlevnější nabídky můžete ušetřit dokonce několik tisíc Korun každý rok. To už stojí za zvážení.

Jak ceny energií jednoduše zjistit a porovnat? Pro mnoho lidí je složité vyznat se ve fakturaci za spotřebu plynu, protože výsledná cena se skádá z několika položek. Jisté je, že ač se ceny u jednotlivých dodavatelů liší, jejich snížení se v budoucnu nedočkáme. Ceny plynu vzrostly za posledních několik let o několik desítek procent, což pro domácnosti i komerční objekty představuje značné finanční zatížení. Do zvýšení cen se promítla i změna sazby DPH. A další podobná změna nás v budoucnosti pravděpodobně ještě čeká. Cena plynu je z jisté části státem regulovaná. Zbytek ceny v rámci jednotlivých tarifů určuje její dodavatel.

Je samozřejmé a logické, že nebudeme energiemi plýtvat. Můžeme se v tomto směru o něco omezit, ale i šetření energiemi má své limity. Optimálního dodavatele plynu a elektrické energie naleznete díky internetovým porovnávačům nabídek jednotlivých společností.  Porovnání cen plynu vám nezabere více než několik minut času. Veškeré zobrazené nabídky jsou nezávazné a v pohodlí domova máte dostatek času přečíst si všechny potřebné informace. Na internetových stránkách ušetřeno.cz můžete jednoduše porovnat nejenom nabídky dodavatelů energií, ale i pojištění a mnoho dalších typů finančních produktů.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*