Ukládáme bazén k zimnímu spánku

Arcana zazimovač

Arcana zazimovačStále více lidí má na zahradě bazén. Vlastní bazén ocení hlavně děti, které se během teplých letních dní zabaví u bazénu po celý den. Nadzemní i zapuštěný bazén ale potřebuje jistou péči nejenom během celé koupací sezóny, ale i po jejím skončení. Právě teď je nejvyšší čas zazimovat bazén. Ušetříte si tím spoustu práce na konci jara, kdy budete bazén opět připravovat pro používání.

S udržováním čistoty v bazénu pomáhá technika dodávaná k bazénům i bazénová chemie. Investice do obojího se opravdu vyplatí, protože výměna vody v bazénu se velmi prodraží.

Spolehněte se na kvalitní bazénovou chemii

Použití bazénové chemie se nevyhnete nejenom v horkých letních dnech, kdy se bakterie, řasy a sinice množí rychle, ale ani před zazimováním bazénu, kdy je potřeba ještě naposledy vodu chemicky ošetřit. Jen tak budete mít vodu bez nechtěného zbarvení a zápachu. Je zbytečné riskovat zdravotní problémy, způsobené koupáním v závadné vodě, ale stejně tak není vhodné přípravky zbytečně nadužívat. Proto by mělo být vždy prvním krokem posouzení aktuálního stavu vody. Vyhnete se tak alergickým reakcím citlivé pokožky, pálení očí i dalším problémům. Dalším důležitým krokem je pak úprava pH. Jen tak bude bazénová chemie optimálně fungovat.

Po skončení koupací sezóny je dobré odsát všechny viditelné nečistoty a kal ze stěn, dna a povrchu vody. Potom použijte zazimovací prostředek, který zabraňuje nadměrnému tvoření řas a usazenin vápníku ve venkovních bazénech. Přípravek se dávkuje podle tvrdosti vody a je dobré rovnoměrně ho rozmíchat v celém obsahu bazénu. Zazimovací prostředek stačí použít jednorázově. Během zimních měsíců se přípravek zcela rozloží a voda bude na začátku nové sezóny připravená ke koupání. Vsaďte vždy na kvalitní bazénovou chemii, zapomeňte na běžné desinfekční prostředky, vápno či modrou skalici.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*