Bezlepková krmiva pro psy

brit jack granule

Také patříte k těm, kteří se snaží svým psím parťákům dát to nejlepší od zdravotní péče po volnočasové aktivity? Kvalitní výživa je pro vás určitě samozřejmostí. Věděli jste, že výživa psů sleduje v současnosti podobné trendy jako ta lidská? Jedním z nich je omezení či úplné vyřazení obilovin z jídelníčku.

brit jack granuleGrain-free krmiva bez obilovin

Koncept výživy grain-free zamítá veškeré obiloviny v psím krmivu. Tento přístup vychází z předpokladu, že pes není schopen trávit obiloviny a některé z nich mohou vyvolávat i u zdravých psů nepříznivé reakce, intolerance a alergie. Pšenice je typickým alergenem, respektive její bílkovina zvaná gluten neboli lepek. Grain-free krmiva neobsahují žádnou pšenici tedy ani lepek.

Prevence výživou

Mnoho lidí zná z vlastní zkušenosti vliv omezené konzumace lepku na fyzickou kondici. Omezení bílého pečiva nebo třeba knedlíků vede téměř vždy vymizení nepříjemných pocitů po jídle, ke zlepšení tělesné kondice a mnohdy ke snížení hmotnosti.

Grain-free krmiva jsou hypoalergenní, tedy naprosto bezpečné z hlediska možností výskytu intolerancí a alergií. Neobsahují totiž obilní lepek – jsou gluten-free, bezlepkové. Lepek, pšeničná bílkovina, která u mnoha i zdravých, jedinců může zbytečně zatěžovat trávicí trakt, a tím i oslabovat imunitu. Krmení bezobilnými krmivy vede k posílení imunity pejsků, zlepšení jejich odolnosti a zdraví, a tak i naplnění základní filosofii krmiv Brit Care – předcházení onemocněním, prevence výživou. Což byl jeden z hlavních důvodů vytvoření kompletní řady krmiv Brit Care Salmon & Potato.

Mezi další výhody grain-free krmiv patří jejich pozitivní vliv na kondici a hmotnost psů. To jsou ukazatele, se kterými má většina současné populace psů nemalé problémy. Bezobilná krmiva představují více koncentrovaný zdroj energie, a navíc jsou výborně stravitelná díky kvalitním surovinám a druhům masa. Výživové nároky psů tedy plně pokryjí nižší krmné dávky. Optimální tělesná kondice je jedním ze základních ukazatelů zdravotního stavu. Díky výživě je možné preventivně předcházet nejrůznějším onemocněním.

Kvalita se vyplatí

Nižší krmné dávky mají i významný ekonomický efekt. Brit Care krmiva chovatelé často považují za drahá. Při přepočtu na cenu jedné krmné dávky ale zjistí, že díky své vynikající stravitelnosti je cena jednoho dne krmení pejska u Brit Care významně nižší než u krmiv, u nichž se cena jednoho balení zdá být velmi výhodná. Zdravý pes navíc nepotřebuje léčbu, která může být velice nákladná.

Bezobilná krmiva nemusíme spojovat jen s řešením alergií a problematických situací. Díky tomu, že část zdrojů sacharidů většinou tvoří zdravá zelenina, např. brambory a ovoce, mají grain-free krmiva i spoustu dalších pozitivních vlivů na zdraví a pohodu pejsků.

Brambory jsou hojně používané v grain-free recepturách, ale i přes to mají stále mezi chovateli poněkud kontroverzní pověst. Lidé jsou často přesvědčení, že pes není schopen brambory strávit. Což ale není pravda. V trávicím traktu psů je dostatek enzymů, které tráví škroby a psi jsou tedy k jejich využívání velmi dobře vybaveni. Krystaly bramborového škrobu navíc efektivně čistí celý povrch trávicí trubice a významně tak zlepšují zdraví trávicího traktu a tím i imunitní aparát.

Krmení grain-free krmivy je spojováno pozitivním efektem na:

  • Zdraví trávicího traktu
  • Výrazné omezení výskytu průjmů
  • Zmenšení množství a zlepšení kvality výkalů
  • Zlepšení zdraví kůže
  • Zlepšení kvality a barvy srsti
  • Zlepšení „aromatu“ ústní dutiny
  • Zlepšení příjmu krmiva i u „mlsných“ pejsků

Kvalita krmiv pro psy je spojována s dopady na jejich zdraví. Řada krmiv Brit Care Grain-free Salmon & Potato splňuje nejvyšší nároky na kvalitu výživy psů díky jejich vysoce pozitivnímu vlivu na imunitu, odolnost a zdraví.

V tomto videu máte přehledně vysvětlená pozitiva grain-free krmiv.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*