Základní charakteristiky garážových vrat.

vrata

vrataVýhody garážování automobilů jsou zřejmé. Vhodná garážová vrata pro svůj objekt vybíráte podle prostorových možností. Existuje mnoho typů garážových vrat lišících se otevíracím mechanismem, materiálem i designem. Pokud potřebujete pro rodinný dům, popřípadě komerční  objekt průmyslová nebo garážová vrata můžete si nechat při jejich výběru poradit od zkušených profesionálů.   Garážová vrata dnes již mohou ladit se zbytkem objektu, bez toho, aby rušila celkový dojem obytného prostoru. Skutečnou kvalitní garážová vrata od renomovaných výrobců nejsou levnou záležitostí. Pokud máte na výběr vrat čas, můžete se porozhlédnout po výrobcích v časově omezených akčních nabídkách. Kromě ceny vezměte do úvahy i nabízený záruční i pozáruční servis a jiné faktory. Ne pro každý typ garáže se hodí každý postup výstavby. Záleží na tom, zda je vaše garáž součástí domu nebo stojí samostatně, rozměrech garáže i dalším plánovaném využití garáže. Pokud už garáž stavíte, můžete alespoň její část využít jako dílnu či sklad.

Základní rozdělení garážových vrat:

Sekční garážová vrata

Sekční garážová vrata se skládají ze sendvičových panelů vyrobených ze dvou vrstev ocelových plechů s výplní z polyuretanové pěny. Povrchová úprava vrat může být různá. Používá se lakování pozinkovaných ocelových plechů nebo laminování teplotně a světelně stabilní PVC fólií, která zajistí vzhled imitující dřevo. Můžete si vybrat z 8 základních barev a 6 barev imitace dřeva, které DoorHan nabízí.  Jejich kombinace s různými typy a designem sendvičových panelů zvyšuje výběr až na 250 variant.

Sekční vrata s výsunem ke stropu jsou často preferována při omezeném prostoru do stran. Pokud sousední objekt těsně přiléhá k vašemu, jsou pro vás garážová vrata s horním výsunem ideální, protože zabírají minimální prostor. Tato vrata mají vynikající izolační vlastnosti, což oceníte zvláště, když garáž používáte zároveň jako dílnu, nebo pokud garáž přímo přiléhá na obytnou část domu. Další variantou sekčních vrat jsou vrata s bočním výsunem. Toto řešení je elegantní, ale také finančně náročnější.

Garážová vrata rolovací

Rolovací vrata potřebují menší prostor pro otevření, ale jejich nevýhodou je horší tepelná izolace. Pokud vaše garáž stojí samostatně, mohou být optimální volbou.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*